Nejkrásnější rakouské hřiště s 28 jamkami je kouzelně začleněno do kopcovité a lesnaté krajiny předhůří Alp. Už v době Rakousko-Uherska bylo údolí Adamstal oblíbeným letním výletním místem Vídeňáků, kteří zde daleko od hluku velkoměsta nacházeli pravou pohodu. Dnes sem směřují golfoví nadšenci.  

Nejlepší rakouské hřiště let 2007, 2008 a 2010 a druhé nejlepší v Evropě 2012

Nejlepší rakouské hřiště let 2007, 2008 a 2010 a druhé nejlepší v Evropě 2012

Golfclub Adamstal je jedno z nejpozoruhodnějších evropských hřišťs grandiózním designem a vždy ve skvělém stavu. Klub, jenž je členem skupiny Leading Golf Courses Austria, nabízí mistrovskou osmnáctku, splňující veškerá mezinárodní kritéria, a 9jamkové hřiště Wallerbach. Už třikrát ve své krátké historii (otevřeno v roce 1995) si doma v Rakousku vysloužilo cenu hřištěroku (2007, 2008 a 2010).

18jamkové mistrovské hřiště Championship Course je velmi náročné. Působí trochu jako kombinace Dýšiny, Ypsilonky a a Mariánských Lázní. Jeho rekord držíŠpaněl Rafael Cabrera-Bello, který zde při vítězství na Challenge Tour zahrál 61 ran.

„Designér hřiště Jeff Howes s neuvěřitelnou fantazií přizpůsobil jamky okolní přírodě,“ říká s pýchou a se souhlasem ostatních Franz Wittmann, který je současně prezidentem Rakouské golfové federace. Hrát je zde velký zážitek, i když většina hráčů spotřebuje těch 61 úderů jen za první devítku…

Vedle zmíněné osmnáctky (kterou zakončuje devatenáctka – atraktivní třípar cestou do klubovny) se tu nachází ještě 9 jamkové hřiště Wallerbach, které není o nic snazší.

Pohybu si v Adamstalu užije hráč hodně, ztracených míčků ještě víc. Vody tu sice moc není, ale míčky se dokáží dokonale zašít na všech stráních, svazích i v lesích, jež ferveje obklopují. V hustém svěžím porostu se hledá marně. Přestože je hřiště velmi sportovní, nářky o jeho nehratelnosti sotva zaslechnete. Příroda tu vystupuje v hlavní roli, což platí i pro 555 metrů dlouhou sedmičku, nejdelší a nejtěžší jamku hřiště. Z kopce do kopce, dvojitý dogleg vlevo a vpravo, po stranách srázy, co víc si může člověk přát? Prostě nefalšovaná signature hole.

záběry z hřiště :

Jamka č. 6 - Par 3

Jamka č. 6 – Par 3

Jamka č. 17 - Par 4

Jamka č. 17 – Par 4

 

 

 

 

 

 

 

 

Mistrovské hřiště GC Adamstal Franz Wittmann

Mistrovské hřiště GC Adamstal Franz Wittmann

Golfplatz Adamstal Franz Wittmann :  http://www.youtube.com/watch?v=L59wsetIDDo