Jóga na Schmittenhöhe

Pokud máte rádi turistiku, jste v regionu Zell am See-Kaprun na správné adrese. Jestli vás nadchlo běhání, můžete se (ať už jako účastník, nebo divák) vydat na jedinečný vysokohorský běh kolem nejvyšší hory Rakouska nebo na ledovcový trail! Hledáte-li naopak klid, najdete ho v podobě kurzů jógy pořádaných ve výšce 2 000 metrů nad mořem. A co byste řekli na lekce v jódlování?

Vysokohorský běh kolem nejvyšší hory Rakouska
Großglockner Ultra Trail, to je jedinečný závod ve vysokohorském běhu (trailrunning) a pro běžce jedna z největších výzev. Ti se vydají od 22. do 24. července kolem nejvyšší rakouské hory, 3 498 metrů vysokého Großglockneru, napříč třemi spolkovými zeměmi, sedmi alpskými údolími a šesti malebnými obcemi. Ultratrail je dlouhý 110 km, má převýšení 7 000 m, startuje se o půlnoci 22. července v Kaprunu a největší událostí této akce je bezpochyby třicetikilometrový ledovcový běh Gletscherwelt Trail. Letos poprvé mohou vyrazit na start i týmy dvojic jako štafeta.

Vysokohorská jóga
Ozdravnou jógu v podání zkušené jogínské trenérky si můžete nově dopřát na svazích Schmittenhöhe nad městečkem Zell am See. Čeká vás kombinace čerstvého horského vzduchu, pohybu a relaxace v nadmořské výšce 2 000 metrů s výhledem na okolní třítisícovky. Cvičit se bude 9., 16., 20. a 30. července a 3. a 10 srpna. Sportovní ráno zakončí jogínská snídaně na horské chatě.

 Objevná výprava na lamách – Lama trekking  kolem vysokohorské přehradní nádrže

K největším rodinným zážitkům patří v Zell am See-Kaprun bezpochyby objevné výpravy s lamami. Tato ochočená zvířata z And se nechají vést i dětmi a ty bez remcání absolvují i delší výlety krásnou vysokohorskou přírodou. V červenci a srpnu každou neděli vyražejí výpravy s lamami a průvodci k přehradním nádržím Mooserboden a Wasserfallboden.

Bylinkové stezky „Bergkräuter-Roas“ na Schmittenhöhe
Budete překvapeni, kolik důležitých bylinek a ovocných keřů roste na zcela běžných turistických cestách, k čemu všemu jsou užitečné a jak je lze využít.

Expertka na byliny Barbara Haider seznamuje účastníky v rámci svých workshopů se všemi bylinami a zajímavými rostlinami, které rostou na svazích v horách kolem Zell am See.

Každý workshop začíná procházkou za bylinami, výprava začíná u horní stanice lanovky na Schmittenhöhe a pokračuje až k vrcholu Sonnkogel. Cestou sbírají účastníci bylinky, ze kterých pak účastníci na chatě Sonnkogel připravují tinktury a masti. V restauraci je rovněž očekává bylinkové občerstvení.

Workshopy se konají celé léto: letos 3. června, 1. července, 5. srpna a 2. září.

Samozřejmě lze vyrazit na bylinkovou stezku i mimo plánované termíny.

Zell am See je rakouské městečko (10 000 obyvatel) ležící v nadmořské výšce 757 metrů na břehu stejnojmenného jezera, které je ideálním místem pro surfaře, jachtaře i rybáře. Horskou vesničkuKaprun najdete na severním úpatí masívu Vysoké Taury, jehož součástí je i lyžařský areál na ledovci Kitzsteinhorn.

Více informací na: www.zellamsee-kaprun.com