Saalfelden-Landschaft-625

Léto v Salcbursku – to jsou typicky rakouské prožitky s nedostižnou  atmosférou. Pinzgau, region s nejpropracovanější organizací rekreačních a sportovních aktivit, patří k jednomu z největších magnetů Alp. Nabídka zimních i letních aktivit je tak bohatá, že si vybere každý. Přitahuje hlavně nadšené cyklisty a golfisty.

Kde cyklista může šílet. Štěstím… 

Střediska Saalfelden a Leogang patří k tomu  největšímu a nejrozsáhlejšímu, co cyklistický svět vůbec kdy stvořil. A rozhodně nejsou určena jen fanatikům s nízkou hladinou pudu sebezáchovy. Údolní trasy přinášejí potěšení všem, kdo se jen tak, téměř bez námahy, chtějí projet kolem impozantního masívu Steinernes Meer (Kamenného moře).

Mountainbiken-300Stejně jsou na tom bikeři, kteří pochopili jízdu na kole jen jako jinou formu sjezdového lyžování. BikeWorld v Leogangu neboli cyklistický park pro příznivce šílené jízdy střemhlav dolů je k dispozici všem, kteří chtějí okusit nové sjezdařské (na kole!) disciplíny.

Tratě pro downhill, freeride, skoky, můstky a další finesy umožní každému sáhnout si na adrenalinové dno.

Golfclub Urslautal

Ti, kteří dávají přednost šťavnatým greenům, najdou prvotřídní podmínky na golfovém hřišti Urslautal, které se může pochlubit fantastickou scenérií alpského údolí. Hory obklopují osmnáctku ze všech stran jako stadion.

Největší překvapení nás čekalo na hřišti samotném. Přestože jsme v horách, kopcovitý terén se nekoná. Stoupání jen mírné, ferveje lehce zvlněné, kolem louky, údolí a potůčky. Je to příjemné, na rozdíl od jiných hřišť v Alpách se dá zahrát v pohodě pěšky, elektrický vozík není třeba. Přechody krátké, žádná turistika od jamky k jamce.

Ritzenhof – hotel a Spa na jezeře

Úžasný hotel s moderním a útulným designem a vynikající kuchyní přesvědčí i toho nejnáročnějšího hosta. Cítíte se, jakobyste přijeli na návštěvu do rodiny majitele Hanse Riedelspergera, tak milá a pozorná je péče o každého hosta.

Ritzenhof-300Celá atmosféra hotelu, vytvářená propojením architektury, stravy, wellness a přístupu majitelů a celého personálu dokáže v hostovi, který přijede s pocitem vyhořením, zažehnout znovu jeho vnitřní oheň a chuť vrátit se do života.
Filozofii hotelu vnímá host všude: jak ve vkusně zařízených pokojích a suitách, tak v moderních prostorných lázních s vnitřním bazénem a s přímým vstupem do jezera. Moderní odpočívárny a kosmetické centrum nabízejí zázemí pro neuvěřitelné procedury a masáže.

A ty zážitky u večeře …
„V naši kuchyni jsou hodnoty jasně definované“, říká šéfkuchař Peter Weißer. „Používáme jen čerstvé sezónní a regionální produkty, které jsou plné síly. Při sestavování denní nabídky vždy bereme v úvahu přirozené lidské rytmy, jako je aktuální roční období a sezónnost, regionálnost, čerstvost a svěžest použitých surovin a zejména přirozená lidská potřeba harmonie chutí.“

pokoj-300

 

 

 

baldachyn-300

 

Hotel  Ritzenhof
Ritzenseestr. 33
A-5760 Saalfelden
www.ritzenhof.at