UAlm-625

Stali jsme se vysokorychlostními lidmi. Komunikujeme rychlostí světla, štveme se od termínu k termínu a neustále používáme omluvnou větu „Je mi líto, ale nemám čas“. Jsme stále připraveni řešit úkoly, být vždy dosažitelní a stále na „standby“. Pomalu, ale jistě se však objevuje potřeba zlepšení kvality života…

Klasický materiální luxus už tak neuspokojuje. Nový status symbol je wellness a zdraví! Udělat si čas, vnímat život všemi smysly, pohybovat se v přírodě na čerstvém vzduchu, vědomě vyhledávat odpočinek a harmonii. O tom sní všichni. Dosažení tohoto cíle označuje moderní terminologie jako wellness. Wellness je často definována jako rovnováha čili vyváženost stavu těla i ducha. A každý, kdo se o tuto problematiku zajímá, ví, že rovnováhy lze dosáhnout jen systematickou péčí o všechny prvky našeho systému.

Alpské resorty a hotely vycházejí potřebám dnešního člověka vstříc a jejich nabídka je stále bohatější. Za tímto účelem bylo v  roce 1992 založeno v rakouském Innsbrucku sdružení hotelů Best Wellness Hotels Austria, které mělo za cíl, poskytnout ty nejlepší podmínky pro relaxaci a odpočinek a etablovat na trhu značku, která bude zárukou kvality wellness. Všechny členské hotely nabízejí skvělé podmínky pro relaxaci a odpočinek v nádherném prostředí, takřka idylických polohách a lokalítách s příjemnou rodinnou atmosférou.

V současné době patří do portfolia sdružení 27 prvotřídních čtyř- a pětihvězdičkových wellness hotelů v Rakousku a Jižním Tyrolsku. Přísná přijímací kriteria a pravidelné kontroly, tzw. „mystery checks“, zajišťují trvalou kvalitu na nejvyšší úrovni. Rozhodujícím barometrem kvality, prostřednictvím kterého hosté pravidelně posuzují úroveň hotelů, je jejich spokojenost. Výsledky jsou podkladem nepřetržitého zlepšování kvality služeb členských hotelů.

Wellness jako komplexní pojetí dovolené, tak zní filozofie skupiny hotelů už řadu let. Nabídka sportovních aktivit je rozsáhlá – od lyžování až po golf. V hotelech se o hosty starají profesionální trenéři pro wellness a fitness a nabízejí každodenní bohatý program.

Golf a wellness

Kdo hledá perfektní kombinaci golfu a wellness, určitě si z portfolia Best Wellness Hotels vybere. 19 z 27 hotelů má golfová hřiště v bezprostřední blízkosti a na golf se doslova specializuje. Hotely pro golfisty připravily zajímavé golfové balíčky spojené s neodolatelnou nabídkou na golf zaměřených wellness procedur .

Wellness a gastronomie

Vedle sportovní nabídky a nabídky a lázeňských terapií je samozřejmou součástí filozofie hotelů promyšlená zdravá strava. Skvělá kuchyně ve všech hotelech představuje vyváženou stravu odpovídající nejen všem kritériím zdravé výživy, nýbrž splňuje i ty nejvyšší kulinářské nároky.  Motto hotelů zní: „Požitek ne odříkání“. Kulinářské požitky jsou radostným smyslovým zážitkem, který patří k relaxačnímu pobytu.  Takzvaný zelený bod označuje jídla, které jsou obzvláště lehká a mají nižší množství kalorií.

Nabídka stále roste

Vedení sdružení neustále pracuje na rozšiřování nabídky všech služeb, které odpovídají nejnovějším poznatkům a trendům. Hotely používají rovněž pravou alpskou kosmetiku Alpienne, k jejíž výrobě  jsou používány výlučně suroviny z kontrolovaného sběru ve svém prapůvodním alpském prostředí, kde mohou rozvinout svou největší účinnou sílu a ze všeho, co hory přinášejí pro naše zdraví, nabídnout jen to nejlepší.

 

Další informace o skupině hotelů  www.bestwellnesshotels.cz.

 

 

 

 

 

Pod FOTO

 

 

 

 

Lázně a hydroterapie jsou nejsilnější a nejúčinější metodou léčení stresu, dosažení intenzivní relaxace a psychické regenerace.  

 

 

 

pod foto

Ani muži nepřicházejí zkrátka – hotelová lázeňská centra nabízejí speciální wellness balíčky pro pány