Je naprosto jedno, kolik času máte k dispozici, do Leogangu v Salcbursku se vyplatí vyrazit vždy. Léto v turistickém regionu Saalfalelden Leogang je pestré a každý návštěvník bez ohledu na věk nebo fyzickou kondici si může přijít na své. Od vyhlášených vysokohorských trailů, downhillových tratí pro bikery, příjemných stezek pro cyklisty přes šplhání po ferratách až po designově výjimečný nature wellness resort Puradies rodiny Madreiterů.

„Myslím, že Leogang je skutečný ráj všech cyklistů. Zdejší Epic Bikepark je největší v Evropě. Nabízí 720 km tratí pro horská kola všech stupňů obtížnosti a 480 km údolních cyklistických stezek. Proto si tu najde svůj ideální terén zkušený biker i rodina s malými dětmi, které na kolech teprve začínají. Velkým svátkem pro všechny příznivce jízdních kol je pak zdejší cyklistický event Continental BIKE Festivals Saalfelden Leogang, jehož třetí ročník se letos uskuteční od 10. do 12. září. Vstup na akci je volný a přichystaný je i doprovodný program – workshopy a organizované cyklistické túry. A určitě si nenechte ujít možnost testování nových kol a veškerého cyklistického vybavení,“ zve k návštěvě Michael Madreiter z designového přírodního resortu Puradies v rakouském Leogangu. Právě v tomto hotelu si můžete vypůjčit horská kola, e-kola a dokonce i exkluzivní mountainbike kola Noxbikes!

Túry pro požitkáře…
Také příznivci turistiky tady najdou pro svou zálibu perfektní podmínky a skvělé vyžití. V Leogangu na ně čeká 400 kilometrů turistických cest a stezek. Dalších 120 kilometrů s mnoha výškovými trasami pak ocení vyznavači nordic walkingu a vysokohorského běhu. A pro ty, jimž nechybí dostatek odvahy, je k dispozici 1 000 sportovních lezeckých tras, 10 ferrat a také nejdelší a nejrychlejší skluzavka na světě na ocelových lanech s názvem Flying Fox XXL dlouhá 1 600 metrů!

Všichni bez výjimky pak budou nadšeni až kýčovitě krásnou podívanou, kterou vytváří ostrý kontrast příkrých horských hřbetů a mírných travnatých kopců pokrytých půvabnými alpskými loukami.

„Impozantní masívy pohoří Leoganger Steinberge a Steinerne Meer a pozvolné svahy Pinzgauer Grasberge se stovkami kilometrů dobře značených turistických stezek nadchnou a uspokojí každého. Na kouzelný výlet můžete vyrazit třeba rovnou z hotelu Puradies: buď nastoupit na stezku přímo u hotelu, nebo se nechat vyvézt na pláně jednou ze dvou kabinových lanovek, mezi nimiž se hotel nachází. Tematické a požitkové túry jsou plné překvapení a naši hosté i rádi využívají služeb profesionálního horského vůdce Gerharda Grubera, který je doprovází a ukáže jim ta nejkrásnější místa regionu,“ vysvětluje Michael Madreiter z designového hotelu Puradies. Oblíbená je podle něj také vícedenní vysokohorská turistika, kterou tu lze absolvovat bez únavného nošení těžkého ruksaku, protože zavazadla vám tady mezi oblíbenými místy Loferer, Leoganger Steinberge a Steinplatte přepraví.

V zajetí přírody i designu

Legendární bar

Hned u vstupu upoutá návštěvníky unikátní dvoupodlažní bar & lounge Freiraum postavený z 16 000 dubových kostek! Jako jediný v Evropě zabírá plochu 500 m² a je skutečnou architektonickou chloubou.  Rozhodně vás nepřekvapí, že celý prázdninový resort sbírá od svého otevření v roce 2016 mnohá ocenění za architektonické a designové pojetí interiéru za druhým.

Je jen na vás, jak dovolenou v hotelu Naturresort Puradies pojmete. Můžete ji strávit v naprostém klidu se zázemím luxusního ubytování buď v pokoji, nebo suitě se soukromým SPA.

Odpočívat a dívat se
A až vás všechny ty sportovní aktivity unaví, dopřejte tělu zasloužený odpočinek ve wellness areálu Badehaus na břehu přírodního jezírka, do kterého lze skočit přímo  z jedné ze saun.

Badehaus s jezírkem

Zvenčí vypadá Badehaus jako jedna z typických horských chat, ale uvnitř najdete prosklené sauny s výhledy na vrcholky hor, parní lázně, infrakabiny a patrové útulné odpočívárny.

Obrovské prosklené plochy dovolují přírodě doslova vstoupit dovnitř a pocit klidu navozují i použité materiály, jako je dubové dřevo, přírodní kámen a tradiční textilie.

 


Čas na dobré jídlo
Motto hotelu „být co nejblíže přírodě“ se odráží i ve zdejší vyhlášené gastronomii. Hlavní suroviny sem dodává horský bio statek, který také patří k hotelu. „Kvalitní jídlo ze správných surovin a uvařené s láskou a nápadem je jedním ze základních kamenů spokojeného života. Pokud si z něho uděláte společenský rituál, není nic lepšího,“ je přesvědčený Michael Madreiter, který je sám kuchař a pro zájemce zde pořádá i kurzy vaření.

Více informací najdete na www.puradies.com