Prázdninový resort Lärchenhof

Region Kaiserwinkl představuje pro mnohé začátek Tyrolska – tedy každopádně, jedete-li z východu. První vás praští do očí velkolepý masív Wilder Kaiser, který je odevšad vidět a pak už projíždíte jednotlivá střediska až dorazíte do jednoho z nejmenších, do Erpfendorfu. Počtem obyvatel patří sice k nejmenším, ale jeho nabídka rekreačních aktivit je velkolepá.

Nalákají vás sem na na neuvěřitelnou síť turistických cest a cyklistických stezek všech stupňů obtížnosti, na vynikající gastronomické zážitky čerpající z místních zdrojů a tradiční tyrolské kuchyně a na zajímavá golfová hřiště.

Der Lärchenhof
Naprosto nepřehlédnutelný je ovšem pětihvězdičkový hotel Der Lärchenhof, který se nachází nedaleko Erpfendorfu. Za vším stojí šikovný hoteliér Martin Unterrainer, který zde vybudoval prázdninový resort, který má opravdu co nabídnout. Už příjezd velkoryse pojatým hotelovým areálem v krásné pěstěné zahradě dává tušit, že jde o slušnou nabídku sportovních a volnočasových aktivit: osm tenisových kurtů, venkovní i vnitřní bazény, velký dětský klub s kvalitně vyškoleným personálem, wellness areál na několika podlažích, beauty farm, minigolf a v zimě vlastní lyžařský areál na hotelovém svahu, včetně lyžařské školy a půjčovny lyží a nekonečné kilometry běžeckých tratí.

Zdařilá vize s pěti hvězdičkami
V roce 1968 zde Martin Unterrainer nejprve postavil hostinec s 20 lůžky. Už v dalším roce krátce po svatbě začali s manželkou Burgi kapacitu rozšiřovat a budovat prázdninový hotel. Hotelový areál rostl a lůžek stále přibývalo. V sedmdesátých letech zřídili lyžařskou školu s půjčovnou lyží včetně vlastního vleku na hotelovém svahu a začali budovat tenisové zázemí. Pak přišly na řadu venkovní i kryté bazény a svět saun Jungbrunnen.

Pohádkový hotel
Pokud máte rádi luxus a ze zdejších radovánek si chcete užít úplně vše, pak jedině Lärchenhof. Ve svých útrobách dnes skrývá ohromující wellness s labyrintem saun, aromatických i solných, k dispozici jsou kryté i venkovní bazény a vířivky, rozsáhlá louka s výhledem na tyrolské vrcholy – vše na celkové ploše 4.700 metrů čtverečních. Nechybí beauty farma, chalety pro individualisty a zoologická zahrada pro děti. Největší atrakcí je saunová zahrada na nejvyšším místě hotelu, kam pohodlně vyjedete eskalátorem. Před vámi je najednou krásná zahrada na střešu hotelu s pohodlnými lehátky a zastřešenou vířivkou. Můžete si vybrat ze dvou saun, navštívit parní lázeň nebo infračervenou kabinu. A opět všudypřítomné hory.
www.laerchenhof-tirol.at/

Golfová hřiště Lärchenhof: 18 – 9 – 6 jamek aneb klenoty v Kitzbühelských Alpách

Již na počátku 20. století vybudoval Martin Unterrainer 500 metrů od hotelu devítijamkové hřiště Golf & Countryclub Lärchenhof, které se rychle zařadilo mezi nejkrásnější rakouského devítky. O začátečníky je skvěle postaráno v golfové škole, jejíž součástí je i šestijamková akademie Short-game-park, zastřešený driving range a skvělý tým trenérů. Z hotelu sem dojedete golfovým autíčkem za pět minut.

Hoteloví hosté zaplatí za 18 jamek na hřišti Lärchenhof  37 eur ve všední dny a 41 eur o víkendech a svátcích.

www.laerchenhof-tirol.at/de/golfhotel-in-tirol-golfurlaub-kitzbuehel-golfferien-in-tirol-oesterreich.html

Kaiserwinkl Golfclub Kössen

V minulém roce přikoupil Martin Unterrainer 15 kilometrů vzdálené hřiště Kaiserwinkl Golfclub Kössen, které bylo uvedeno do provozu v roce 1988. Mírně zvlněné 18ti jamkové hřiště (PAR 72) je vsazené do harmonické kotliny a patří s délkou 5645 metrů k náročnějším golfovým hřištím. Obklopují ho lesy, louky a horské masivy. Většinou úzké fairwaye lemují vzrostlé stromy a do hry vstupuje množství vodních překážek. Pokud se smíříte se ztrátou pár balonků, čeká vás zde skvělá procházka v nádherné alpské přírodě v totálním tichu. A to za to přece stojí.

Golfová škola využívá nejmodernější metody výuky, kurzy pro začátečníky i zkušené hráče vede PGA Pro Douglas J. A. Nicoll. K dispozici je driving range, pitching, chipping a putting greeny, cvičný bankr a 3 jamky pro krátkou hru.

Hoteloví hosté zaplatí za 18 jamek na hřišti Kaiserwinkel Kössen 40 eur ve všední dny a 44 eur o víkendech a svátcích. Nestačí-li jim 18 jamek, mohou vyrazit na další kolo či dvě a zdarma.

www.golf-koessen.at