CountryClub Tulln

Naším cílem je nabídnout golfistům blízko Vídně moderní golfový resort s pestrou nabídkou aktivit pro volný čas. Prezentujeme se jako klub pro všechny golfisty,“  vysvětluje svou strategii prezident klubu Christian Guzy.

Když se investor Christian Guzy vrhl do záchrany povodní poničeného golfového hřiště nedaleko vesnice Atzenbrugg na západ od Vídně, nikdo nečekal, co dokáže. Netrvalo dlouho a převzal od GC Fontana pořadatelství turnaje evropské PGA Austria Open. Dnes už mu tato investice přináší ovoce. Turnaj byl úspěšný a zachránil Rakousku pořadatelství i pro následující roky. Letos se tu 6. června sjedou golfové hvězdy už potřetí.

Dvě osmnáctijamková hřiště

Starší a náročnější hřiště Diamond Course je něco mezi parkovým a jezerním hřištěm. Původní design Jeremy Perna byl několikrát měněn. Na úpravě 8. jamky činorodě spolupracoval dokonce Miguel Angel Jiménez. Zasloužená sláva se dostavila brzy: v roce 2011 byl Diamond Course poprvé vyhlášen nejlepším rakouským hřištěm roku a v minulém roce se vyznamenání opakovalo.  Diamond Course je je par 72, 6.753 metrů dlouhý.

Mladší hřiště Diamond Country Course je jednodušší, romantické hřiště a nemá tolik vodních překážek jako Diamond Course. Je ideální i pro začátečníky nebo pro hráče, kteří si chtějí odpočinout a jen si vychutnat krásnou okolní přírodu. Na obou hřištích se můžete pohybovat in na vozících Segway.  

… víc než jídlo a pití

Klubhaus Diamond 300Resort se může pochlubit perfektním zázemím. Nejen skvělá restaurace, ale i nový   Diamond  Boathouse s obrovskou terasou se starají o blaho hostů. Restaurace je otevřena denně a vaří tu až do devíti večer. Na hřišti nechybí ani malý luxusní hotýlek s „TeeRooms“ s deseti dvoulůžkovými pokoji a několika apartmány. Internet v celém objektu je samozřejmostí.

 

 

… a to okolí

Nenechte se zmást všudypřítomnou zakonzervovanou atomovou elektrárnou, která tu každého při příjezdu zaskočí. Jedna z nejslavnějších rakouských turistických oblasti Wachau je opravdu za rohem. Kombinace krásna v tomto údolí je vážně nedostižná: řeka si tu po miliony let proráží cestu bílými skalami, na nichž roste skvělý veltlín, zdejší král. Jedním te symbolů je Dürnstein, který je doslova vlepený mezi skály a Dunaj. Díky mnoha vinotékám je to ideální místo, kam vyrazit po partičce golfu.

Radar 300Svou hru můžete zlepšit pomocí analýzy speciálním golfovým radarem Trackman  v Diamond Golf Academy

Ceny greenfee

Diamond Course: po-čt  € 225,-/flight ,  pá-ne a svátky  € 285,-/flight
Diamond Course za osobu:  po-čt  € 75,-  pá-ne a svátky  € 95,-
Diamond Country Course: € 40,-

 

Diamond Country Club
3452 Atzenbrugg
www.countryclub.at