winter-im-sporthotel-sillian645Východní Tyrolsko, které se nachází jižně od Vysokých Taur mezi Großglocknerem a Großvenedigerem, přitahuje nejen díky své grandiózní poloze s více než 200 třítisícovkami, ale i stále zajímavější lyžařské nabídce víc a víc hostů.  Přitom si zde každé středisko zcela vědomě zachovalo svůj individuální charakter.

Fantastická atmosféra bez čekání na vlecích
pustertal-300
Jedná se skutečně o místní specialitu, která se stala v ostatních alpských lyžařských střediscích vzácností: Lyžování bez stresu, bez čekání bez kolon aut na přístupových silnicích, bez zdlouhavého hledání parkovacího místa a bez samoobslužných restaurací na sjezdovkách pro masy. Lyžování tu má ještě svůj přirozený šarm a lyžařské boudy typickou atmosféru, vše je zdrojem zotavení a skvělého sportovního vyžití.

Skicentrum Hochpustertal
Údolí Hochpustertal patří k nejoblíbenějším destinacím pro rodinnou dovolenou. Lyžařskou horu Thurntaler (2.408 m) obepíná 55 kilometrů sjezdovek (16 km modrých, 34 km červených a 5 km černých), které vedou až do nadmořské výšky 2.400 metrů. Celý areál je kompletně uměle zasněžován, takže nedostatek sněhu nehrozí ani na maxi-sjezdovkách, vedoucích do Sillianu (11 km) a do Außervillgratenu (9 km). Hochpustertal je také oblíbeným cílem freeriderů a snowboardistů (Snowpark-Funpark Yellowsnow). Milovníci běžek si zde pochvalují lyžařské tratě a velmi rádi sem vyrážejí skialpinisté. U stanice lanovky Sport Sunny 2000 je sáňkařská dráha.
www.hochpustertal-ski.at

kinder-skikurs-im-hochpustertalSki)Hit Osttirol
Skipass Ski)Hit Osttirol vychází návštěvníkům opravdu vstříc. Nadšené budou rodiny s dětmi, protože děti do šesti let lyžují zdarma a do 18 let mají poloviční slevu.  Ski)Hit Osttirol platí v osmi lyžařských areálech Východního Tyrolska, ve kterých je k dispozici celkem 398 kilometrů sjezdovek všech stupňů náročnosti. Nejatraktivnější střediska jsou bezpochyby Großglockner Resort Kals-Matrei, Hochpustertal u Sillianu na hranici s Itálií a St. Jakob v údolí Defereggental. Skipass Ski)Hit Osttirol rovněž platí na Mölltalském ledovci v sousedním středisku Ankogel.

Dolomiten Residenz Sporthotel Sillian ****
jen 170 metrů od lyžařského areálu v nadmořské výšce 1100 metrů se nachází  Dolomiten Residenz Sporthotel Sillian****, který je jako stvořený pro milovníky zimních pohádek. Skvělá poloha přímo u nástupu do lyžařského areálu a nepřehnané ceny za skvělé ubytování a služby byly důvodem skvělého hodnocení evropského turistického portálu HolidayCheck.

der-pool-im-sporthotel-sillian300Přímo ze sjezdovky lze skočit do bazénu v prostorném, 3.000 metrů čtverečních velkém wellness areálu Vitalresidenz Schloss Heinfels a uvolnit unavené tělo po náročném dni na sjezdovkách. Pak si vychutnat jednu z masáží nebo koupelí, které nabízí masážní a kosmetické centrum v hotelu. Nebo vyrazit do světa saun a parních lázní.

A po relaxaci zasednout k bohatému stolu s místními dobrotami. Na jídelníčku se nacházejí nejen speciality východotyrolské kuchyně, ale i lehká vitální kuchyně pro všechny, kteří dávají přednost zdravé, a přesto chutné stravě. Díky blízkosti Itálie se budou radovat i milovníci italské kuchyně.

V hotelu je i dětský klub Häppi Päpi, kde se o děti starají po celý den. Děti mají k dispozici i vlastní dětský bazén se skluzavkou a brouzdaliště.

Ceny v zimě začínájí na 99,- eurech za osobu a noc včetně celodenní stravy a vstupu do wellnessareálu.

www.sporthotel-sillian.at