Sonnhof-2-625Komu se nechce jezdit za ajurvédou do Indie nebo na Srí Lanku, může vyzkoušet rakouský hotel Sonnhof v Thiersee. Nebude litovat. Najde tu naprosto autentické prostředí: nejen ajurvédu samotnou, ale i skvělou ajurvedickou kuchyni a jógu. A to vše v kouzelném světě Alp.

Ne každý má tři týdny čas, aby podnikl cestu do Indie nebo na Srí Lanku a zúčastnil se kurzu ajurvédy přímo v medias res. Tamní totiž doporučují minimální délku pobytu tři týdny. Zvolíte-li Rakousko, odpadne vám jetlag a potřebná doba na aklimatizaci a vystačíte i se dvěma týdny.

garten-300V Tyrolsku, 20 minut od městečka Kufstein, se nachází v půvabné alpské přírodě hotel Sonnhof. Kdyby nestáli v jeho zahradě mezi záhony tři Budhové, vůbec by vás nenapadlo, že se nejedná o klasický alpský hotel.

Vše začalo někdy v devadesátých letech, kdy se majitelé manželé Mauracherovi chtěli od běžných hotelů odlišit a nabídnout něco neobvyklého. Paní Mauracher si přála, aby hosté odjížděli domů odpočatí, spokojení, prostě aby se cítili lépe než
před nástupem pobytu v Sonnhofu. Začala se rozhlížet, zkoušela nejrůznější masáže a oslovila ji ajurvéda. Začala zkoumat, navštěvovat semináře a kurzy a potkala zajímavé lidi.  Nápad byl na světě.

Stirnguß-200Dnes říkají hosté, kteří byli za ajurvédou až v Indii: ”Ajurvéda v hotelu Sonnhof je lepší než v Indii, je totiž evropská”. Proč funguje ajurvéda v Alpách stejně dobře jako v Indii? Vyplývá to jednoduše z celé filozofie ajurvédy, podle které mají být terapie prováděny v prostředí, na které jste zvyklí, a mají být konzumovány potraviny, kterým se daří v bezprostředním okolí. Podstatou ajurvédy je tedy přizpůsobení se lokálním podmínkám a život v souladu s vlastní konstitucí a přírodními zákony.

Pro svůj Ajurvéda Resort aganžovala rodina Mauracher indický tým specialistů. Indický lékař Gaurav Sharma provádí vstupní diagnózy a stará se o hosty z lékařského hlediska. Jeho oči a neuvěřitelný cit rozpoznají velmi rychle špatné zažívání, nemocné klouby, poruchy spánky či pravidelné bolesti hlavy. Rovněž se stará o hosty, kteří se rozhodnou pro klasiku všech ajurvédských terapií Pancha Karmu nebo postní kúru s detoxem.

hruska-300Ajurvédské kúry však nejsou pro hosty Sonnhofu povinností. Mnozí sem přijíždějí i kvůli legendární kuchyni. Tři kuchaři kouzlí své dobroty i pro vegetariány a vegány. Ajurvédský jídelníček nic nezakazuje. ”V ajurvédské kuchyni se použitím vhodných bylin stanou potraviny lékem”, vysvětluje indický kuchař Walia Balvinder svůj základní přístup k jídlu. jeho kuchyně není indická, ale mezinárodní podle ajurvédských zásad.

Bohatý masážní program

masaz-300Nabídka masáží je v hotelu Sonnhof opravdu obrovská. Terapie jsou voleny podle převládájících dóš – od masáží celého těla, pročišťovacích technik a tepelných terapií až po synchronní masáže se dvěma terapeuty.

Ajurvédský resort Sonnhof

Symbióza indického léčebného umění s evropskou kulturou v srdci Alp je zde naprosto unikátní. Hotel se nachází na náhorní plošině nad údolím Thierseetal a jeho design je přizpůsoben celé ajurvédské filozofii: místní dřevo a kvalitní materiály s indickou pestrostí barev a prvky indického subkontinentu. Ajurvédské centrum je vybaveno bazénem, třemi tématickými saunami, finskou saunou, parní lázní a útulnými odpočívárnami.

V českých médiích : Žena a život, červenec 2015

yoga-2-300Yoga-venku-200Samozřejmě nechybí fitness centrum a stylová kruhová tělocvična, kde jsou pořádány pravidelné lekce jogy nebo pilatesu.

Hotel Sonnhof
Hinterthiersee 16
6335 Thiersee
Tirol · Austria
+43 5376 5502
www.sonnhof-ayurveda.at

Logo-200