altstadt-salzburg-625

 Když jsem definitivně propadla golfu, začala jsem hledat i další požitky, které bych s golfem mohla spojit. Odehrát osmnáctku a jít se najíst a vyspat, mi připadalo málo. Letos jsem narazila na naprostou senzaci: Golf goes concert.  

„Mnoho špičkových muzikantů hraje krásný golf a my víme, že naši golfisté si také rádi poslechnou kvalitní hudbu,“ líčil mi vznik nového projektu Hans Schinwald, prezident golfového klubu Gut Altentann, a tak vznikl originální víkendový balíček „Golf goes concert“.

Koncert ve slavném salcburském festivalovém domě Schauspielhaus

Koncert ve slavném salcburském festivalovém domě Schauspielhaus

První červnový víkend jsem vyzkoušela a byla jsem nadšená. Třídenní program zahrnoval golf na dvou špičkových hřištích a skvostné hudební zážitky. Dopoledne jsme hráli golf a večery trávili s hudbou. Prohlídka Salcburku, které patří ke světovému dědictví UNESCO a dýchá historií na každém kroku, samozřejmě nechyběla. Toto nesmírně kulturní město je pro takovou akci samozřejmě jako stvořené.

První večer jsme byli ve světoznámé koncertní síni Festspielhaus na klasickém koncertě vážné hudby a druhý večer nás překvapil moderní hudební program přímo v golfovém klubu Altentann při závěrečném galavečeru.
A hrát na golfových hřištích Gut Altentann a Am Mondsee nedaleko Salcburku to byl taky koncert.
Další podobný víkend je na programu koncem září: 28.9.-1.10.2016.
www.kulturvereinigung.com

Golf & Countryclub Gut Altentann

altentann-300Toto osmnáctijamkové hřiště nedaleko Salcburku je první hřiště Jack Nicklause, které navrhl na evropském kontinentě. Jak sám řekl, byla to pro něj obrovská radost, projektovat hřiště v tak krásném prostředí a s tak optimálními předpoklady. Dnes představuje hřiště špičku golfové architektury a patří k tomu nejlepšímu, co může rakouský golf nabídnout.
Budete zde vidět, že se tu Nicklaus doslova vyřádil a využil svá tři designérská  kritéria:

  1. Golf má být o přesnosti a ne o síle.
  2. Každý hráč, který používá při hře nejdřív hlavu a pak svaly, je odměněn.
  3. Krajina musí zůstat co nejvíce v původním stavu, co nejméně porušena.

Sie werden merken, dass Jack Nicklaus all seine Liebe, sein Wissen und seine speziellen drei Designerkriterien bei der Entwicklung dieses Platzes angewandt hat: „Erstens sollte Golf viel mehr ein Spiel der Präzision als der Kraft sein. Zweitens wird jeder Spieler belohnt, der seinen Kopf vor seinen Muskeln einsetzt. Drittens sollte die ursprüngliche Landschaft so wenig wie möglich zerstört werden.“

Jackovi Nicklausovi si podařilo vytvořit hřiště, které začátečníkům odpouští a profíky podusí. Čím totiž lepší handicap, tím větší výzva. Jedním slovem: hřiště šité na míru pro velké turnaje. První devítka se táhne po rovině a má hodně vodních překážek. Od desítky se začíná stoupat do kopců. Na nepřesné míčky čeká na hřišti sedmdesát bunkerů.

Für Entspannung nach dem Spiel wird im Clubhaus, einem über 300 Jahre alten restaurierten Pferdestall, gesorgt. Der gut sortierte Proshop und das Restaurant mit erlesener österreichischer Küche bieten den Rahmen für Genuß, Entspannung und Gemütlichkeit.
www.gutaltentann.at

Golfclub am Mondsee
gc-mondsee-300Golfclub Am Mondsee se svým mistrovským hřištěm se rozkládá přímo na břehu jezera Mondsee. Nádhernou kulisu hřiště tvoří vrcholky Solnohradských hor. Hřiště je rovinaté a na několika jamkách vstupují do hry vodní překážky. Osmnáctka je nezapomenutelnou zkušeností pro všechny výkonnostní kategorie hráčů.
www.mondsee.golf

Kde se ubytovat?  – prázdninový ráj na jezeře Fuschelsee – Ebner‘s Waldhof am See

GC Waldhof
Zehn Gehminuten entfernt, vom prächtigen Ebner’s Waldhof am Fuschlsee befindet sich der GC Waldhof. Bei toller Aussicht über den See wartet ein trickreicher Golfkurs und ein besonderes Naturerlebnis.
gc-waldhof-300Seit Mai 2014 präsentiert sich der Golfplatz Waldhof mit neuem Clubhaus, in dem die neue Golf Lounge mit dem Golfsekretariat, dem erweiterten Schulungsbereich und dem Pro Shop das Herzstück ist. Neben dem herrlichen Blick über den Fuschlsee, eingebettet in die schöne naturbelassene Umgebung, punktet der wunderschöne 9-Loch-Platz direkt bei der Waldhof-Alm zusätzlich mit seinen sehr gepflegten Greens und Fairways. Die Driving Range mit nunmehr 16 Abschlagsplätzen (10 davon überdacht), zusätzliche Rasenabschläge sowie die zwei Chipping und Pitching-Areas mit Bunker und Wasserhindernissen lassen in Bezug auf das Golftraining keine Wünsche offen. Die Golfakademie unter der Leitung von Werner Berger ist lehrtechnisch bestens ausgerüstet. Als tägliche „Labstation“ steht die gemütliche Waldhof Alm mit ausladender Terrasse und gemütlichem Gaststuben zur Verfügung.