V létě přitahuje Salcburk celý svět a není divu. Toto barokní město, které je zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, láká každoročně více než 4.000 kulturními eventy návštěvníky z celého světa. Nejdůležitější divadelní, operní a koncertní událost na světě jsou bezpochyby letní Salcburské slavnosti, které jsou dostaveníčkem prvotřídních umělců v jedinečných lokacích: koncerty se konají ve slavném festivalovém domě Festspielhaus, Felsenreitschule nebo v Mozartově domě.  

Mozartovo město má však i překrásné okolí a vedle obrovské kulturní nabídky  má v bezprostřední blízkosti osmnáct golfových hřišť. Dvě z nich vám dnes chceme představit.

GC Eugendorf
Již 150 let před naším letopočtem si staří Římané vybírali svá sídliště podle bujné a plodné vegetace: měli takzvaný sedmý smysl a poznali, jaké úžasné silové pole zdejší příroda vyzařuje. Usadili se tenkrát v místě, kde se dnes nachází 27jamkový resort Römergolf v Salcbursku.

Zde, pouhých osm kilometrů od Salcburku, najdete krásný zvlněný terén obklopený smíšenými lesy uprostřed salcburské krajiny jezer. Neuvěřitelná oáza klidu a pohody. Cílem zřizovatelů bylo vybudovat golfový areál pro každého: je výzvou pro golfové perfektionisty, ale současně velkým dobrodružstvím pro začátečníky, kteří se teprve na hřišti hledají.

Devítijamkové hřiště Kornbichlkurs je velkoryse pojaté hřiště pro začátečníky nebo pro ty, kteří si chtějí rychle večer zahrát jen devítku. Hřiště je v provozu po celý rok a hraje se na letních greenech.

Osmnáctijamkové hřiště Panorama se na první pohled zdá celkem jednoduché, ale jakmile vyrazíte na první jamky, pochopíte, že tomu tak vůbec není. Jamky jsou velice promyšleně umístěné v daném terénu, neopakují se a často vyžadují velkou přesnost. Navíc jsou hráči neustále rozptylováni nádhernými výhledy na alpské vrcholy Watzmann a Gaisberg. Hřiště samotné leží v nadmořské výšce kolem 600 metrů.
Po hře se nezapomeňte posílit v restauraci La Corona. Nabízí lehkou místní vydatnou, ale i lehkou kuchyni a skvělé sladkosti. Součástí areálu je i penzion Urlaub am Bauernhof, takže po hře už nemusíte z areálu vytáhnout paty a můžete odpočívat a sbírat síly na další hřiště, kterých je tu v bezprostřední blízkosti opravdu hodně.

Das neue Golf & Cart-System bietet einen einzigartigen Service, den man sonst nur auf amerikanischen Spitzenplätzen findet. Eine besonders anspruchsvolle Atmosphäre bietet der altenglische Gentlemens-Club, die fantastische Gastronomie & das sehenswerte Golfmuseum im Clubhaus.
www.roemergolf.at  
Ideální ubytování: Landhotel Gschirnwirt, www.gschirn.at

Pozdrav od Jacka Nicklause
Existují hřiště, která člověk hned tak nezapomene. Ať je to díky jejich důmyslně umístěným jamkám, nádherné krajině nebo vynikající gastronomii. Golf & Country Club Gut Altentann má všechno a je to pravý golfový klub pro prominenty. Je to samozřejmě i díky skutečnosti, že se může pochlubit titulem „První evropské golfové hřiště od Jacka Nicklauase“. Není tedy divu, že se zde významné politické i kulturní osobnosti vždy snažili získat členství. Nejznámější německý fotbalista Franz Beckenbauer je zde rovněž členem.

V první řadě je to skvostný design, který každého nadchne. Jak sám Jack Nicklaus řekl, byla to pro něj obrovská radost, projektovat hřiště v tak krásném prostředí a s tak optimálními předpoklady. Dnes představuje hřiště, které patří do sdružení prvotřídních golfových hřišť Leading Courses of Austria, špičku golfové architektury a patří k tomu nejlepšímu, co může rakouský golf nabídnout.

Nesmíte vynechat návštěvu rustikální klubovny. Nachází se totiž ve víc než 300 let staré konírně a její historie je skutečně znát. Samozřejmostí je skvělá kuchyně i výhled na hřiště.
www.gutaltentann.at

Golf & Country Club Salzburg-Klessheim
Toto nejstarší salcburské hřiště se nachází uprostřed nádherného zámeckého parku, který v 18. století vybudoval Fischer von Erlach. Když v roce 1955 po podepsání rakouské Státní smlouvy odtáhly američtí vojáci z americké zóny, jejíž součástí bylo rovněž Salcbursko, zanechali tu několik golfových jamek, které vybudovali během obsazení. Tak došlo k založení golfového klubu.
V roce 2000  byl redisignován slavným architektem Robertem Trent Jonesem jun.

Parkový charakter hřiště se vzrostlým stromovím zámeckého parku a barokní zámeček propůjčují hřišti jeho speciální ambiente. Není divu, že si tu už zahráli golfoví nadšenci a velké osobnosti jako američtí prezidenti  Richard Nixon a Gerald Ford.
www.golfclub-klessheim.com/