prázdninový ráj na jezeře Fuschelsee – Ebner‘s Waldhof am See

Salcbursko přitahuje v létě celý svět a není divu. Hlavní město Salcburk, které je zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, má co nabídnout. Letní Salcburské slavnosti – nejdůležitější divadelní, operní a koncertní událost na světě – jsou jsou dostaveníčkem prvotřídních umělců v jedinečných lokacích.  

Ale Mozartovo město má i překrásné okolí. Vyrazíte-li ze Salcburku po dálnici A1 směrem na Vídeň, ocitnete se za pouhých 30 minut v Solné komoře, v oblastí překrásných jezer. Jedno z nejkrásnějších a nejbližších je Fuschlsee, které patří k vyhledávaným prázdninovým destinacím. Dříve to byli korunovaní panovníci, kteří se zde mísili mezi lid, dnes jsou to prominenti z hospodářského, politického a kulturního života, kteří pravidelně tráví svou dovolenou na jezeře Fuschlsee v Solné komoře.

Region nabízí bohatý program pro aktivní letní dovolenou: od náročných horských túr přes pohodlné vandrování kolem jezer, bohatou síť cyklostezek všech stupňů náročnosti, vodní sporty na jezerech a jedenáct dokonalých golfových hřišť. Přímo u jezera Fuschlsee, uprostřed neuvěřitelné přírodní idyly najdete i špičkový hotel Ebner‘s Waldhof am See. Toto refugium a dokonalé místo odpočinku, zklidnění a úpřimné pohostinnosti vás dokonale odbrzdí.

Golfroas –  jedno jezero – dvě golfová hřiště – jedna projížďka lodí
V bezprostřední blízkosti jezera se nacházejí dvě devítijamková hřiště, která jsou velmi odlišná a zajímavá. Golfové kluby Waldhof a Fuschl se spojily a vymyslely zajímavý projekt Golfroas. Zahrajete si první devítku, občerstvíte se a nasednete na historický člun, který často řídí sám pán majitel hotelu Waldhof. Během čtyřiceti minut jste na opačném břehu, kde vás vyzvedne hotelové taxi a zavezu na první jamku druhé devítky. Nabídka Golfroas se setkala s velkým ohlasem.

Golfclub Waldhof
Hřiště Waldhof je vhodné pro všechny hráče hrající na všech úrovních a poskytuje jedinečný herní zážitek v nezapomenutelném prostředí. V žádném případě je však nelze podceňovat. Hru totiž komplikují vodní překážky a pořádně. Na druhé straně však příspívají k jeho atraktivnosti. Navíc hřiště neleží na rovině, nýbrž na horské pastvině, takže prověří nejen přesnost hry, ale i kondici. Případnou frustraci ze hry či ze slabé fyzičky vám budou kompenzovat nezapomenutelné výhledy na jezero.

Prvotřídní „apres-golf“ si užijete v salaši Waldhof Alm, stojící přímo na hřišti, která nabízí regionální speciality se zábavou spojenou s výhledem na dohrávající hráče. Devítka končící pod klubovnou je totiž pěkně zákeřná.
Hřiště: 9 jamek, par 31
Fee: 9 jamek 28,- eur (celodenní greenfee 45,- eur)
www.golfclub-waldhof.at

Golfclub Fuschl
Hřiště pod zámkem Fuschl na břehu jezera Fuschlsee patří k nejstarším v Rakousku. Bylo založeno v roce 1965. Díky své poloze na svahu má nelehký profil. Dráhy jednotlivých jamek totiž dokonale využívají terén, které od první jamky klesá až na úroveň hladiny jezera. Hřiště není dlouhé, ale není ani snadné.

Fee: 9 jamek 25,- eur ve všední dny, 30,- eur  o víkendeche a svátcích
www.golf-fuschl.at

Ebner’s Waldhof
Kdo si pod tímto názvem představí malou lesní chatu, plete se. Waldhof to je něco jako malá vesnička na břehu jezera nad kterou vyčnívají dvě zámecké věže s pravými rakouskými červenobílými okenicemi. Komu nestačí jezero s vlastní hotelovou pláží, může si vybrat mezi mnoha bazény ve wellness areálu hotelu. Waldhof je svou polohou přímo požehnán: krásné louky a hory zvou nejen k pohodlným procházkám, ale i náročným túrám.

Po návratu z horského výletu nebo golfu můžete vyrazit do jednoho z pěti bazénů a vířivek nebo do fitness studia, kde se před vámi opět otevře nádherné panorama hor s jezerem. Je totiž šikovně umístěno na nejvyšším místě v hotelu a je celé prosklené. Výborně se odreagujete i při lekcích jógy, které tu jsou na vysoké úrovni.

 Waldhof Spa
V hotelovém vodním světě Waldhof Spa na třech podlažích na ploše cca. 4000 metrů čtverečních, si každý najde svůj koutek pro zasloužený odpočinek. Všude vás bude doprovázet vůně jedlového oleje k posílení imunitního systému. Podle libosti si může vybírat mezi nejrůznějšími saunami, bylinkovou vodní párou a bazény venku i vevnitř nebo jen lenošit ve všudypřítomné zahradě.

Na třetím podlaží se nachází Wellness oáza Quellgarten se zahradní srubovou saunu   (80 °C) s panoramatickými okny. Vnoříte se do vůně levandule a speciálních přírodních olejů jako do měkkého koupacího pláště. Venku čeká bazén k ochlazení a vířivka.  Naprosté soukromí nabízejí soukromé lázně Private Spa, kde si můžete objednat i masáže a v romantickém prostředí popíjet skleničku sektu.  Kosmetické a masážní centrum se svými zaškolenými masážními a kosmetickými terapeuty nabízí masáže a terapie na míru.

Další hotelovou specialitou jsou pravidelné bylinkové workshopy, které se tu pravidelně konají pod vedením bylinkových specialistů první bylinkové kuchyně v Rakousku.
www.ebners-waldhof.at

Golf & Seen
Jedenáct zajímavých hřišť v těsné blízkosti od sebe, zasazených do možná nejkrásnějších panoramat střední Evropy, to je golfový region Golf & Seen, golf a jezera. Všechna hřiště mají jedno společné – leží v bezprostřední blízkosti jednoho či více velikých jezer Salcburska. Mondsee, Wolfgangsee, Attersee (na úvodním snímku), Traunsee nebo Fuschlsee, u každého si můžete zahrát a v létě spojit golfový výlet s rekreací u jejich průzračných vod.  www.golfundseen.at