Gradonna Mountain Resort
Jeden z alpských regionů, která byl dlouho považován za „popelku Tyrolska“ stojí určitě za návštěvu. Už proto, že není přeplněn turisty. Němci jej nemají za bukem a dávají proto přednost bližším zimním střediskům kolem Salzburgu, Innsbrucku nebo jezdí do Vorarlbergu a Holanďané či Skandinávci tam nemají při ruce letiště. Navíc tato jižní strana alpského hřebene slibuje nejvíc slunečních dnů v Rakousku.

kals-400Großglockner Resort Kals-Matrei
Jeden z osmi lyžařských areálů ve Východním Tyrolsku pod vrcholy Hohe Tauern (Velké Taury) se nechází přímo před velkolepou kulisou nejvyššího rakouského vrcholu Großglockneru. Horský vrchol Glocknerblick leží na jih od nejvyššího rakouského vrcholu Grossglockner a nabízí skvělé lyžařské možnosti na 110 kilometrech sjezdovek (47 km modrých, 48 km červených a 15 km černých). K nezapomenutelným zážitkům bude patřit určitě Cimaroß (2621 m), nejvyšší hora, která je dostupná lanovkou. Díky průzračnému horskému  vzduchu působí úžasná horská scenerie ještě plastičtěji a vrcholky hor jsou jakoby na dosah.

winterspass-im-gradonna-sK místním atrakcím patří rovněž 11,3 kilometrů dlouhá sjezdovka, která končí v Matrei. Z Cimarossu směrem do Kalsu vede krásná, členitá červená sjezdovka a delším obloukem ještě černá. Rodiny s dětmi ocení široké a přehledné povlovné sjezdovky. Provoz bez čekání tu zajišťuje 16 moderních lanovek a vleků.
www.gg-resort.at

Ski)Hit Osttirol
Skipass Ski)Hit Osttirol vychází návštěvníkům opravdu vstříc. Nadšené budou rodiny s dětmi, protože děti do šesti let lyžují zdarma a do 18 let mají poloviční slevu.  Ski)Hit Osttirol platí v osmi lyžařských areálech Východního Tyrolska, ve kterých je k dispozici celkem 398 kilometrů sjezdovek všech stupňů náročnosti. Nejatraktivnější střediska jsou bezpochyby Großglockner Resort Kals-Matrei, Hochpustertal u Sillianu na hranici s Itálií a St. Jakob v údolí Defereggental. Skipass Ski)Hit Osttirol rovněž platí na Mölltalském ledovci v sousedním středisku Ankogel.

Nejlepší je bydlet přímo na sjezdovce: Gradonna****s Mountain Resort
chalets-im-gradonna300
Moderní resort v nadmořské výšce 1300 metrů, v bezprostřední blízkosti střediska Kals, s architekturou oceněnou v roce 2014 je situován tak, aby se lyžaři dostali od vchodu přímo k lanovce a ze sjezdovek zpět co nejsnazším způsobem.

Moderní ubytování provoněné dřevem
Zajímavou stavbu hotelu, které vévodí černá věž a dřevěné obložení nemůžete minout, stejně jako v alpském stylu pojaté moderní horské chaty. Interiéry vás překvapí svým současným designem a elegantním zpracováním dřeva.  Hosté se mohou ubytovat ve čtyhvězdičkovém hotelu superior s velkoryse pojatým wellness areálem na ploše 3.000 metrů čtverečních nebo v jedné ze 42 exkluzivních horských chat se soukromými lázněmi. Architektura resortu je přizpůsobena místní tradici a splňuje ty nejvyšší nároky. K vybavení interiéru byly použity ty nejkvalitnější přírodní materiály, ložnice jsou vyrobeny z limbového dřeva, které tak skvěle podporuje zdravý spánek.
detsky-kurs-gradonna200Nabízí se zde opravdu prvotřídní dovolená s bezplatným lyžařským terénem pro začátečníky stejně jako přímým napojením na lyžařský areál se 110 kilometry sjezdovek. Jedinečné prostředí pro pohodu a odpočinek jistí i zóna bez aut, každá chata má garážové stání v podzemní garáži. Hosté si mohou vybrat mezi polopenzí v hotelů nebo si sami připravovat stravu v chatách. K dispozici je obchod s čerstvými potravinami a specialitami od místních sedláků.

Chalet klassik: 150 m2 , (až 4 osoby),  od € 375,00 za chatu a noc.

Chalet der Luxe: 250 m2, (6-8 osob), od 1090,- za noc – sauna, a infrakabina, každá ze tří ložnic s vlastním příslušenstvím

Gradonna hotel: od 139,- za osobu a noc, dětský klub a 50 % sleva na děti do 18 let
www.gradonna.at