Hochschober dokáže to, co jiné hotely ne… Jakmile ho jednou navštívíte, budete se chtít znovu vrátit (opravdu!) Hochschober je prostě místo v Rakousku, kam musíte vyrazit!

Hotel Hochschober, Korutany Hochschober leží u jezera patřícímu rodu Schwarzenbergů, foto: Amaze.cz

Že už dlouho sníte o dovolené, kde si skutečně odpočinete a přitom se nebudete pořád muset starat o zábavu pro vaše děti? Pak tohle je pro vás to pravé: v hotelu Hochschober jsme si s dětmi dopřáli túry po Alpách, vychutnali si léčivé bazény i speciálně vyhřívané jezero na 30°C a pak – zatímco děti se bavily v dětské vile – my jsme vyrazili na masáže, do knihovny či na romantickou večeři…

Okamžiky plnými překvapení rovnou začneme. Když totiž přijedete na toto místo v Turracher Höhe na pomezí Štýrska a Korutan, uvidíte se nad jezerem (které mimochodem patří knížeti Schewarzenbergovi) tyčit čínskou věž! V té se konají čajové obřady, kurzy meditace, jógy a mnoho dalšího – ale o tom ještě později.

Hochschober: „Dělejte, co vás baví!“

Hochschober - wellness, korutany I děti odsud prostě nebudou chtít odjet!

Foto: Amaze.cz

Tohle je doslova wellness ráj, ovšem pozor: na rozdíl od většiny obdobných míst, sem se jezdí i s dětmi! Hotel je jim skvěle přizpůsoben a myslí na ně ve všech směrech. Vaše ratolesti jistě ocení už i to, že na recepci vás poprosí, abyste si ztišili mobilní telefon a své hovory prováděli jen na několika málo vyhrazených prostorách. Tady se totiž máte věnovat svým blízkým a především pro sebe: v Rakousku, ale i u nás se dokonce postupně do běžného slovníku zařazuje pojem “hochschóbrování”, což znamená vychutnávání si možností, které místo nabízí bez pocitu nutnosti využít jich všech.

“Ano, můžete se vydat na lehké i náročné horské túry, výlety na horských kolech nebo procházky kolem tří jezer. Na golfisty čeká v 15 minut vzdáleném Bad Kleinkirchheimu krásné hřiště. Anebo se můžete uchýlit do útulného světa tepla a pohody hned čtyř kulturních okruhů,” doporučuje Natascha Kames, odbornice na rakouské wellness-hotely.

Hochschoberské procedury ze všech kontinentů

Hochschober, Korutany, Rakousko Tohle není divočina, ale hotelová zahrada ve stylu alpské přírody.

Foto: Amaze.cz

V Severském světě najdete srubovou saunu z limbového dřeva přímo se vstupem do jezera Turrach, parní lázeň a tepidárium. Mediteránní svět, to je vyhřívaná část jezera Turrach na 30°C, tři venkovní vířivky, alpská pláž, krytý a menší dětský bazén. Orientální svět představuje originální turecké lázně Hamam s teplými kameny, relaxačními komnatami, odpočívárnou a unikátními procedurami. Srdcem Světa Dálného východu je čtyřpatrová čínská věž. Právě v ní jsem si dopřála skvělou čínskou masáž spojenou s akupunkturou – zatímco manžel odpočíval v čítárně na lenošce a děti si řádili ve své vlastní vile, dvouposchoďovém objektu s velkou, chráněnou zahradou.

Proč děti milují Hochschober

S hotelem je tato vila propojená zastřešeným skleněným můstkem. V přízemí je mateřská školka, která má vlastní kuchyni, skvěle zařízenou hernu knihovnu, terasu a velkou zahradu. Jsou tady zároveň i jesličky, a tak nebyl problém nechat tady na dopoledne i naši roční Anku (spokojeně spala dvě hodiny na zahradě a další hodinu pak pobíhala za rakouskými dětmi). Čtyřletá Marie sem pak znovu vyrazila i další den na odpolední keramiku a večer si tady holky vychutnali slavnostní bio večeři…

Spokojení jsme zkrátka byli všichni a model zdejšího bytí si odvážíme i domů: nemusíme „absolvovat“ všechno, ale hlavně si věci užívat, vychutnávat a neplánovat, co se „musí“ ještě stihnout.

Děti připravují ovocné koktejly:

Dětská škola ovocných koktejlů začíná v Hochschoberu o prázdninách, vždy jednou týdně v 11 hodin. Účastnit se mohou děti od tří let. Celý tým baru je dětem k dispozici a vysvětluje, které druhy ovoce navzájem harmonují a prozradí taje mixování koktejlů. Rodiče mohou na závěr ochutnat, co děti připravily.

Dětské kurzy plavání (od 3 měsíců do 4 let)

Hochschober, Turracher Hohe, Rakousko Děti unavíte v bazánech, a pak můžete vyrazit do hor na kole!

Foto: Amaze.cz

Hotel Hochschober nabízí o letních prázdninách speciální kurzy plavání pro děti, i pro nemluvňata. Zprostředkovat dětem radost z vody a současně i respekt, to je nejdůležitější cíl speciálních kurzů, kde se děti učí plavat bez námahy formou her. Nemluvňata již do tří měsíců se mohou společně s rodiči seznamovat s vodou. Děti starší 4 let se mohou učit základům správné techniky a koordinaci pohybů rukou a nohou při plavání. Nezapomíná se ani na správné dýchání a potápění. Cílem je plynulý přechod k volnému plavání bez pomůcek.

Ráj teenagerů

Starší děti dostali v dětské vile horní poschodí, kde byl pro hosty hotelu Hochschober zřízen klub pro mládež. Je zde velká televize, nejnovější playstations, internetové terminály, různé hry a na venkovní stěně vily dokonce umělá lezecká stěna, která je sedm metrů vysoká.

Malý dobrodruh a Hochschober doporučují: Výlety s pětiprstými botami!

Přírodu lze obzvláště dobře lze vnímat, obujete-li speciální neoprénové pětiprsté ťapky. Běžíte-li v těchto pětiprstých botách poprvé lesem, máte pocit, že jste znovu objevili svět. Minulý rok je vydatně testoval šéf hochschoberské kuchyně Ferdinand Bauernhofer. „Ťapky zprostředkovávají úplně jiný zážitek z chůze,“ popisuje tento vášnivý vyznavač přírody své zážitky, „chodidla i prsty jsou dobře chráněny a člověk má pocit, že jde bos. Ještě nikdy jsem nebyl horám, měkké lesní půdě, mechu, sukovitým kořenům a skalám tak blízko jako v těchto botách.“ Tak už víte, proč vás lákáme do Hochsoberu? Slibujeme, že nebudete litovat!

Více informací o hotelu i místě najdete na : www.hochschober.at a www.bestofaustria.cz

 

VIDEO:  http://www.youtube.com/watch?v=6vLUaK4Ijz0