Larimar-bazenNaše tělo musí strávit příliš mnoho. Nejen jídlo, ale i stres a extrémní nebo dlouhotrvající přetížení. To vše odnáší naše srdce, játra, ledviny, mozek a další orgány. Očišťovací kúra organismus znovu nakopne a vrátí tělo i duši do harmonie. Detoxikace ovšem není jen výplach střev a týdenní hladovka. V rakouském Stegersbachu nabízejí propracovaný a vyzkoušený program pro získání ztracené rovnováhy. 

I když žijeme zdravě, hromadí se v našem těle odpadní látky metabolismu, které se pak usazují v kostech, játrech, ledvinách a tukové tkáni. Potravinové přísady, léky, stres a stále rostoucí znečištění životního prostředí nás ohrožují stále více. Důsledkem jsou alergie a nejrůznější chronická onemocnění.

BadOčistná kúra je předpokladem zvýšení vitality a posílení imunního systému. Při odbourávání jedovatých a škodlivých látek a kyselin v organismu se celé tělo pročistí, je odolnější vůči onemocnění, uvolňuje se energie a duše pookřeje!

Během očistné kúry potřebuje organizmus více zásadotvorných rostlinných vitálních látek pro podporu orgánů, v první řadě ledvin. Jíme totiž příliš kysele. Bohužel ke kyselinotvorným potravinám patří takřka vše, co nám tak chutná: všechny druhy ryb, maso a drůbež, vejce, mnoho druhů sýrů, tvaroh, marmeláda a ořechy. Zásadotvorné látky, které bohatě obsahuje zelenina, ovoce, saláty a ořechy, povzbuzují látkovou výměnu a uvedou tělesné tekutiny do rovnováhy.

Celou očistnou kúru účinně doplňuje péče o tělo ve formě zásaditých koupelí, zábalů, masáží, sauny a parní lázně a samozřejmě vyvážený pohybový program. To vše urychlí odbourávání škodlivých látek a uvede tělo opět do pohybu. Navíc to napomůže k pročištění hlavy. Tolik potřebný odstup od všedních dnů se rychle dostaví a stresem pronásledování mohou konečně zhluboka vydechnout. Příjemný vedlejší efekt detoxikace je snížení váhy!

Hotel & Spa Larimar****S
Mnozí tohle místo přirovnávají k novodobé Atlantidě. Vládne tady takový klid, že si přijdete tak nějak mimo naši planetu. Tak trochu je to vlastně pravda, protože v hotelu a termálních lázních Larimar v rakouském Stegersbachu se díky kompetentnímu týmu lékařů, psychologů, terapeutů, trenérů i kosmetiček z celého světa dostanete rychle do potřebné pohody. Až do stavu nirvány vás možná nyní dovedou odborníci na ajurvédu, kteří sem přijíždějí z indické Keraly! I oni se specializují na jarní detox.

Kristallraum-LarimarPříjemný čtyřhvězdičkový hotel s vlastními termálními lázněmi, který se na detoxikaci těla specializuje, je pro jarní očistu organizmu jako stvořený. Klasický detoxikační program je postaven na bazické stravě, aby došlo k odkyselení organizmu. Na hotelovém detoxikačním jídelníčku jsou tak výhradně čerstvé potraviny bohaté na vlákniny, především zelenina a celozrnné obiloviny.

Program je zahájen lékařským vyšetřením a doporučením vhodné stravy včetně sestavení odpovídajícího jídelníčku. Součástí jsou rovněž bazické koupele, zábaly a lymfodrenáže, které uvolňují lymfatické cévy, podporují odtékání lymfy a tělních tekutin a zajišťují prokrvení a posílení vazivové tkáně. Pohybový program zajišťuje tým sportovních trenérů.

Pancha Karma – celková detoxikace a omlazení celého těla
V hotelu Larimar můžete vyzkoušet metody nejstaršího léčebného systému na světě, který pomáhá navodit proces samoléčby – a to jak ve vašem těle, tak i na vašem duchu.

ajurveda-300Pancha-Karma je detoxikace, kterou najdete pouze v ájurvédské medicíně. Pročistí celé tělo velmi přirozeným a nenásilným způsobem. Odstraňuje toxiny, regeneruje, omlazuje celý organismus a navozuje rovnováhu. Velkých úspěchů dosahuje také u lidí dlouhodobě trpícími poruchou spánku.
Kratší Pančakarma trvá týden, ale všeobecně se doporučuje varianta delší, trvající 10-14 dnů. Součásti kúry je vstupní prohlídka, stanovení individuálního programu masáží a doporučení cvičení. Samozřejmě během celého detoxikačního pobytu je podávána výhradně ajurvédská strava. „Cílem Ájurvédy je neustále udržovat energeticky vyvážený stav v těle. Když pak přijde stres, zafunguje náš přirozený tělesny obranný systém a můžeme se mnoha chorobám vyhnout,“ doporučuje zakladatel a majitel hotelu Johann Haberl.

www.larimarhotel.at
www.stegersbach.at