Střediska Saalfelden a Leogang patří k tomu  největšímu a nejrozsáhlejšímu, co cyklistický svět vůbec kdy stvořil. A rozhodně nejsou určena jen fanatikům s nízkou hladinou pudu sebezáchovy. Ti si přijdou na své v cyklistickém parku BikeWorld v Leogangu. Údolní trasy přinášejí potěšení všem, kdo se jen tak, téměř bez námahy, chtějí projet kolem impozantního masívu Steinernes Meer. 

K dispozici je tu 720 kilometrů tratí pro horská kola všech stupňů obtížnosti. 480 kilometrů údolních cyklistických stezek přináší potěšení všem, kdo se jen tak, téměř bez námahy, chtějí projet kolem masívu Steinernes Meer (Kamenného moře), který nelze přehlédnout. Něco tak impozantního se málokdy vidí. Objet ho lze na kole ze všech stran, i když takový výlet spíš není na jeden den.

Trasa Hot Shots
Kdo své zážitky na horském kole nechce zapomenout, musí vyzkoušet trasu  HOT SHOTS v bikeparku: 3,5 kilometrů dlouhá trasa Flow Trail byla vybudována specielně pro uživatele GoPro. Dva metry široká cesta začíná u horní stanice lanovky na vrchol Asitz a vede lesem i otevřenou krajinou. Je vybavena nejrůznějšími vlnami a překážkami a končí u střední stanice.

Největší Bikepark v Evropě
V regionu Saalfelden Leogang se rovněž nachází nevětší Bikepark v Evropě, který byl v roce 2012 dějištěm UCI Mountain Bike Downhill Worldcupu – největšího a jediného bikerského světového poháru v Rakousku. V roce 2020 se tato největší bikerská akce na světě bude opět konat v Saalfelden Leogang.

Výlety pro cyklistické pohodáře
Ti kteří dávají přednost pohodlí na kole, jsou k dispozici e-kola. Saalfelden Leogang je největší E-bike region na světě.

Golfclub Urslautal
Pouhý kilometr od kouzelného městečka Saalfelden se nachází hřiště Urslautal, které působí jako kompletní test vašich golfových schopností – čekají vás bezvadně upravené fairwaye připomínající koberece, rychlé greeny chráněné bunkery a malými rybníčky.  A všude fantastická scenérie alpského údolí. Hory obklopují osmnáctku ze všech stran jako stadion.
Největší překvapení čeká na hřišti samotném. Přestože se nachází v horách, kopcovitý terén se nekoná. Stoupání jen mírné, ferveje lehce zvlněné, kolem louky, údolí a potůčky. Je to příjemné, na rozdíl od jiných hřišť v Alpách se dá zahrát v pohodě pěšky, elektrický vozík není třeba. Přechody krátké, žádná turistika od jamky k jamce.

Puradies – starý, ale přitom úplně nový
Kdo vyhledává pro svou letní dovolenou horský ráj, ten se bude cítit v hotelu Puradies jako v sedmém nebi. Celý hotelový areál se rozprostírá na slunečné náhorní plošině, obklopen horskými pastvinami a vrcholky leogangského světa hor. Host může volit mezi stylovými pokoji nebo suitami přímo v hotelu nebo se ubytovat v jedné z pohodlných, hotel obklopujících luxusních chat Premium Chalets.

Design hotelu Puradies charakterizuje propojení alpských tradic, moderního životního stylu a společenských trendů. Celá koncepce hotelu skvěle harmonuje s okolní přírodou. Obrovské prosklené plochy v celém hotelu vtahují přírodu doslova dovnitř, což přispívá k nezaměnitelné atmosféře. Dokonalý pocit klidu a odpočinku vyzařuje i z použitých materiálů jako je dubové dřevo, přírodní kámen a místní tradiční textilie.

Název „Puradies – svět sám pro sebe a pro tebe“ slibuje mnoho. „Chceme dovolenou redukovat na to podstatné – čistě na znovuoživení smyslů“, vysvětluje filozofii hotelu Michael Madreiter, šéf resortu a představitel mladé generace rodiny Madreiterových. „Naším cílem je propojit akční program v naší nádherné přírodě s důkladným odpočinkem a získáním vnitřní rovnováhy“. Odpočívat a meditovat lze v originální wellness areálu Badehaus, který se nachází na břehu přírodního jezírka přímo za hotelem. Zvenčí vypadá jako relikt už snad pozapomenuté romantiky horských chat, uvnitř však nabízí wellness na nejvyšší úrovni: prosklené sauny s výhledem na impozantní svět hor, parní lázně, infrakabiny a prostorné odpočívárny, kde lze nerušeně odpočívat. Ti náročnější se mohou ubytovat v jedné ze suit Wolke 7 se soukromými lázněmi.

Bar & lounge FREIRAUM
Architektonická senzace vás osloví hned při vstupu do hotelu: dvoupodlažní bar & lounge FREIRAUM je příkladem skvělého nápadu a řemeslné dovednosti. Však také za design sbírá jedno ocenění za druhým.

Inovativní gastronomie v lehkém alpském stylu
André Stahl – jeden z dvaceti nejlepších rakouských  kuchařů velí týmu kuchařů. J eho  kreace byly  oceněny  dvěma  kuchařskými   čepicemi  podle  Gault  Millaua.  „V naši  kuchyni   jsou hodnoty  jasně  definované“, říká André Stahl:  „Používáme jen čerstvé  sezónní   a regionální produkty, které jsou plné síly. Hlavním dodavatelem je  samozřejmě  náš  vlastní  horský  bio-statek, který hotel zásobuje kvalitním masem, vejci a mléčnými výrobky“.

Madreiter.Cooking
V kuchařské škole „Madreiter.Cooking“ se mohou zájemci zábavnou formou seznámit s prapůvodní salcburskou kuchyní a během kurzů mohou společně s kuchaři připravovat čerstvé místní specialita.

Děti
Designový hotel často znamená, že děti tu právě rádi nevidí. V hotelu Puradies s dětmi počítají. Mají tu pro ně hernu – pro malé i starší, malou zoologickou zahradu Streichelzoo a za hotelem je i obora.

Bio statek
Pýchou celé rodiny Madreiterů je historický bio-statek. Vonící seník, šťastně vyhlížející dobytek, vše jako kdysi, než nastoupil krutý potravinářský průmysl. S trpělivou rutinou již po tři sta let zásobuje místní obyvatele i zvířata s nejlepšími bio-produkty. Napájen křišťálovou horskou pramenitou vodou zásobuje opatrné hospodářství na našem statku na horských pastvinách čerstvou zeleninou, šťavnatým ovocem, zdravými vejci a  prvotřídním masem v bio-kvalitě náročnou kuchyni hotelu Puradies.
www.puradies.at
PURADIES
Rain 9
5771 Leogang