GolfistkaKitz-625

Řekne-li se Kitzbühel, většině lyžařů se vybaví Hahnenkamm, jeden z nejznámějších závodů světového poháru ve sjezdových disciplínách. Ale Hahnenkamm a jeho pověstná sjezdovka Streif – to není všechno. Sedm set let staré autentické tyrolské městečko Kitzbühel se svým osobitým tyrolským rázem nabízí daleko víc.

Že Kitzbühel patří k Top Ten alpských lyžařských středisek, není třeba zdůrazňovat. Nutno ovšem zdůraznit, že i nabídkou golfových hřišť uspokojí i ty nejnáročnější  golfisty,  a navíc i ty, kteří mají potřebu „být viděni“. Kitzbühel se stal totiž mondénním střediskem, kam jezdí „high society“. Nepřestávají sem jezdit císařští potomci a příslušníci vysoké rakouské aristokracie. K těm se přidávají nejbohatší vrstvy rakouské a evropské společnosti včetně dalších celebrit, jako jsou politici, zpěváci, herci a sportovci.

Protože „Kitz“ – jak Kitzbühel okruh stálých hostů familiárně nazývá, to je přece synonymum pro skvělý společenský a noční život. Že někteří z těchto hostů často nestihnou před setměním obejít ani devítku, o tom se taktně mlčí.

Přímo v Kitzbühelu se nacházejí čtyři hřiště – GC Schwarzsee-Reith, GC Eichenheim, GC Kitzbühel a GLC Rasmushof. V bezprostředním okolí lze navštívit dalších třicet.

GC Eichenheim

Tato osmnáctka designéra Kyla Philippse patří bezpochyby k nejkrásnějším a nejnáročnějším alpských hřištím.

Eichenheim-wPhilipps vytvořil fairwaye a greeny v místech, kde by každý jiný v nejlepším případě našel krásné houby. A navrhuje-li golfové hřiště Kyle Philipps, dá se vždy očekávat umělecké dílo. Ale co by mohl v tak krásném prostředí ještě vykouzlit?  Podařilo se mu skutečně vytvořit 18 jedinečných jamek, které slibují prvotřídní golfový zážitek.

Listnaté lesy a potůčky ponechané v přírodním stavu jsou spolu s kulisou pohoří Wilder Kaiser, Hahnenkammem a Vysokými Taurami nejdůležitější charakteristické prvky hřiště, které je pořádně těžké.

Par 71,  4585 bis 5944 m
www.eichenheim.at

GC Schwarzsee-Reith

Hřiště se nachází u jezera Schwarzsee. Je to hřiště dvou rozličných devítek.  První rovinatá připomíná Hlubokou nad Vltavou, terén druhé je daleko pestřejší a představuje dvojnásobek liberecké Ypsilonky.

Schwarzsee300Hřiště začíná skoro 500 m dlouhým pětiparem. Hned za ním následuje nejtěžší jamka hřiště – čtyřpar. Úchvatná je jamka č. 16 –   „Mausefalle“ (past na myši) – třípar přes hlubokou a zarostlou rokli, na druhé straně je jen green a kolem snad dva metry, jinak neproniknutelný buš, zkrátka komu se podaří odpal, je borec. Vyvrcholení přijde na osmnáctce, kde musíte, chcete-li se dostat na green, hrát přes plot. Takže kdo ztratí nervy, škrtá.

Par 72, 5047 – 6104 m
www.kitzbuehel-golf.at

GC KitzbühelKaps

Originální devítijamkové hřiště se proplétá větším parkem kolem zámku Kaps. Patří k nejznámějším  a nejtradičnějším v Rakousku. Hřiště se rozkládá na malé ploše, ale nechybí pětipar ani ostrovní green, ty jsou dokonce dva za sebou. Odpaliště poslední jamky je na střeše garáží hotelu, ale zvenčí to nepoznáte.
www.golfclub-kitzbuehel.at

GLC Rasmushof

Devítijamková akademie sestavená jen a pouze z jamek par 3 s typickou tyrolskou klubovnou leží přímo na konci sjezdovky Hahnenkamm.
www.rasmushof.at

Ve jménu luxusu: Kempinski Hotel Das Tirol

Tento 5hvězdičkový hotel obklopený malebnými Tyrolskými Alpami se nachází ve středisku Jochberg, které patří ke Kitzbühelu. Byl otevřen před dvěma lety a jako jediný v Tyrolsku patří do klubu vedoucích hotelů světa Leading World Hotels.

Kempinski-300Tradiční alpská a moderní lifestylová koncepce hotelu skvěle harmonuje s alpským prostředím. Dokonalý pocit klidu a odpočinku vyzařuje i z použitých materiálů – od specielně upraveného dřeva až po útulné dekorační textílie.

Prostorný wellness areál Kempinski the SPA na ploše 3.600 m2 přímo vyzývá k příjemnému odpočinku a nabízí několik saun, parních lázní a vnitřní i venkovní bazén. Fitness centrum a každodenní organizovaný sportovní program je samozřejmostí.

Hotel zajišťuje i limuzínový servis a péči o děti v klubu Kempi Kids Club.

 

5* wellness

5* wellness

Kempinski Hotel Das Tirol 
Kitzbüheler Str. 48
A-6373 Jochberg

www.kempinski.com
www.kitzbuehel.com

Logo Kitzbühel