deti-hory-625

Pověst vypráví, že kdysi dávno na smaragdově zelených loukách pod romanticky rozeklaným Hochkönigem v rakouském Salcbursku žily prostopášné salašnice.

Nic jim nebylo svaté – nechaly si přivážet sudy vína z města, celé noci protančily, mrhaly božími dary, cesty k salaším dláždily bochníky sýra a spáry vyplňovaly máslem, aby čerti měli co jíst, když k nim v noci přicházeli na hrátky. Není divu, že byly potrestány: přihnala se strašná čina, a když vichry, sněhová vánice, blesky a hromy ustaly, celá pastvina, salaše i hříšné děvy navždy zmizely pod věčným ledem. Podle ledovce Übergossene Alm, který dodnes můžete vidět na konci údolí, se jmenuje i Alpinresort & Spa ve vesničce Dienten.

Hotel & Spa Übergossene Alm prázdnivý resort nového druhu

HotelSOmmer-WebTento tradiční hotel pod Hochkönigem v Salcbursku se letos přeměnil z typického wellness hotelu na prázdninový resort. Dospělí a děti jsou zde rovnocenní – a všichni si přijdou na své. Letos byl hotel totiž rozšířen o oázu klidu „adults only“ a pestrý areál pro děti „Kinderalm“.

Jeden z trendů v hotelnictí je nepřehlédnutelná specializace. Rychlým tempem roste počet dětských hotelů, které se soustřeďují především na rodinnou dovolenou, kde děti mají naprostou volnost a hrají hlavní roli. Současně je čím dál více hotelů, kde dospělý host o děti nezavadí, a kde je mu slíben naprostý klid. Důvodem tohoto vývoje je skutečnost, že především ve wellness hotelech se těžko snáší potřeba klidu dospělých hostů s přirozenou divokostí dětí.

Wolfgang Burchschwaiger, který hotel Übergossene Alm dosud vedl jako typický wellness hotel, se rozhodl pro novou koncepci „Tři v jednom“. „Chceme v našem hotelu nabízet vše pod jednou střechou,“ zdůrazňuje Burgschwaiger a dodává: „dovolenou speciálně pro děti, dovolenou přizpůsobenou potřebám rodičů a jeden typ dovolené se společnými zážitky pro celou rodinu“. Všechny tři tyto typy dovolené jsou zohledněny v zařízení hotelu.

na-houpacce-300Kínderalm  – horská louka pro děti

Kinderalm – to je velký (1900 m2) venkovní i vnitřní zážitkový areál pro děti. Děti zde formou hry poznávají přírodu, seznamují se s přírodními horskými jevy – například s pohyby ledovce na Übergossene Alm, faunou a flórou na horách atd. V areálu se nachází vodopád, jezírko a ledovcový potůček, horská vesnička vybavená nejrůznějšími hrami a sportovním nářadím – vše zhotoveno jen ze dřeva a přírodních materiálů.  Senzací pro děti je tříposchoďová věž s obří skluzavkou, labyrintem, létajícím kobercem a trampolínou.

holka-v-siti-300Almis Kinderwelt – svět dětí          

Pedagogický dozor dětí od čtyř let je ve Světě dětí „Almis Kinderwelt“  zajištěn celodenně nebo podle přání a potřeb rodičů. Nechybí dětská restaurace, kreativní dílny i dětská kuchyně, kde vychovatelky s dětmi připravují nejrůznější dobroty.

Na větší děti a mládež se rovněž nezapomnělo. Mají zde také své prostory s počítačovými  hrami nejnovější generace.

 

Adults-Only300Adults only – nová Slunná zahrada pod Hochkönigem

Rodiče musí mít také své refugium, kde se mohou oddávat slastnému odpočinku zcela bez dětí. Tak vznikl nápad se Slunnou zahradou, obklopenou dechberoucí horskou scenerií.

Slunná zahrada volně navazuje na vnitřní wellness areál a je vybavena dostatečným množstvím elegantních lehátek.

Alpinresort & Spa Übergossene Alm
www.UebergosseneAlm.at

www.bestwellnesshotels.at