Zell-am-See-625Region Zell am See-Kaprun, který   se nachází   uprostřed   salcburských Alp, patří k nejaktraktivnějším rakouským destinacím. V zimě láká okouzlující zimní krajina a v létě osvěžující alpské jezero a bezprostřední blízkost ledovce Kitzsteinhorn. Nabídka zimních i letních aktivit je tak bohatá, že si vybere každý.

Léto v Zell am See a na Kaprunu – to jsou typicky rakouské prožitky s nedostižnou atmosférou. Region patří k jednomu z největších magnetů Alp. Kdo chce obzvláště intenzivně zažít horský svět Alp, vyráží na vysokohorské túry. Nachází se zde kolem 400 kilometrů turistických stezek, které vedou od jezera Zeller See do nejkrásnějších alpských míst. K nejoblíbenějším výletním místům patří bezpochyby vrchol Kitzsteinhornu. Až do nadmořské výšky 2600 metrů vedou perfektně vybudované stezky, které lze zvládnout bez vysokohorského vybavení. Posezení na panoramatické terase vrcholové stanice lanovky zprostředkuje nezapomenutelný výhled na okolní vrcholy Alp. Při krásném počasí lze vidět celkem 30 třítisícovek.

kola-300Kde cyklista může šílet. Štěstím…

Region Pinzgau v rakouských Alpách, který začíná nedaleko Salcburku, patří k tomu největšímu a nejrozsáhlejšímu, co cyklistický svět vůbec kdy stvořil. A rozhodně není určen jen fanatikům s nízkou hladinou pudu sebezáchovy. Celková délka cyklistický stezek kolem Zell am See činí 240 kilometrů.

Z nejkrásnějších tras nutno jmenovat Taurskou cyklistickou stezku. Pro mountainbikery lze doporučit trať z vrcholu Maiskogel nad Zell am See, rovněž v Kaprunu se freestyleři mohu vyřádit na třech freeridových tratích o celkové délce 16 km.

Alpenhaus Kaprun

Alpenhaus-300Čtyřhvězdičkový hotel Alpenhaus Kaprun je ideálním výchozím místem pro poznávání celého regionu Zell am See – Kaprun. Jeho centrální poloha v bezprostřední blízkosti ledovce i jezera Zeller See nabízí obrovské možnosti, jak aktivně strávit alpskou dovolenou – ať na vlastní pěst nebo využít sympatického průvodce a sportovce Rudiho, který zná celý region jako vlastní boty a doprovází hosty hotelu na horských túrách k nejkrásnějším alpským místům.

Tradiční alpská a moderní lifestylová koncepce hotelu Alpenhaus Kaprun skvěle harmonuje s alpským prostředím, které je součástí filozofie a koncepce hotelu. Sounáležitost s alpskou přírodou, jezery a ledovcem lze vnímat v celém hotelu: teplé barvy, rustikální detaily a kvalitní přírodní materiály. Ze všeho vyzařuje dokonalý pocit klidu a odpočinku.

swimming-pool-300Alpen.Veda.Spa

Prostorný wellness areál Alpen.Veda.Spa na ploše 1.000 m2 přímo vyzývá k příjemnému odpočinku a nabízí několik saun, (i oddělenou rodinnou saunu), parní lázeň, vnitřní i venkovní bazén a útulnou odpočívárnu s vodními lůžky. Fitness centrum a každodenní organizovaný sportovní program je samozřejmostí.

 

Gastronomie – požitky z regionu

Gastronomie hotelu se inspiruje jak alpskou, tak středomořskou kuchyní. Lokálním specialitám se ovšem šéfkuchař Markus Rainer nevyhýbá. Host si tu může pochutnat na hovězím z Pinzgau nebo zvolit alpského pstruha. V hotelovém vinném sklepě si vybere mezi rakouskými i mezinárodními víny.

Golf v Zell am See

Ti, kteří dávají přednost šťavnatým greenům, najdou prvotřídní podmínky na dvou mistrovských osmnáctijamkových hřištích v Zell am See. Kouzelný golfový areál golfového klubu Zell am See – Kaprun se nachází na rovinatém, parku podobném terénu v obrovském údolí Salzachtal.  Obě hřiště byla golf-300vybudována podle návrhu legendárního architekta Donalda Harradina. Starší a jednodušší Kitzsteinhorn a sesterské hřiště Schmittenhöhe začínají u velkoryse koncipované klubovny. Tato vzácná souhra sportovní výzvy a nádherného přírodního panoramatu okouzlila již mnohé hvězdy mezinárodního formátu, mezi nimi například Greg Norman, Seve Balesteros a Bernhard Langer. 66 údery drží tento elitní německý golfista ještě rekord hřiště.

www.zellamsee-kaprun.com

****Das Alpenhaus Kaprun  
Schlossstraße 2
A-5710 Kaprun
www.alpenhaus-kaprun.at