Saalbach-625

Jeden z největších a nám nejbližších alpských areálů Saalbach-Hinterglemm se nachází v údolí Glemmtal v Salcbursku mezi středisky Zell am See a Saalfelden. Skicirkus je označení pro všechny sjezdovky (200 km) po obou stranách údolí, které jsou tak důmyslně propojeny, že lze celé údolí bez problémů objet na lyžích.

Do cirkusu lze nastoupit na kterékoli údolní stanici a vydat se oběma směry. Já nejraději začínám v Hinterglemmu a vyrážím po levém hřebeni směrem na Saalbach. Sjezdovky levého hřebene jsou totiž náročnější, takže vyžadují ranní čerstvé síly. Odtud lze pokračovat směrem na Schattberg Ost, kde je krásná široká pláň Limbergalm. Dá se absolvovat po modré i červené. Z vrcholu Schattberg Ost vede přímo do centra Saalbachu fantastická  sjezdovka. Je sice označená černě, ale protože jsem ji vždy zažila jen ve skvělém stavu a dobře upravenou, lze ji s klidným svědomím doporučit i méně zdatným lyžařům. Navíc zde bývá málo lidí, takže nehrozí nebezpečí kolize. Zde je nutno se rozhodnout, zda zvolíte malý cirkus nebo cirkus kompletní. Sjezdovka vede přímo do centra Saalbachu, takže lze bez problémů projít střediskem k lanovkám na druhé straně údolí.

Velký cirkus pokračuje po hřebeni až do střediska Vorderglemmu, odtud kabinou na druhou stranu údolí na vrchol Wildenkargkogel a odtud lze opět buď zpátky směrem na Hinterglemm po pravém hřebeni nebo dál do Leogangu, který je posledním střediskem lyžařského cirkusu. Pomocí vleků a krátkých většinou červených sjezdovek se dostanete na hlavní sjezdovku, která končí až v Leogangu. Pokud začnete jako já v Hinterglemmu, dorazíte do Leogangu kolem oběda, čili ideální čas na oběd.

Zpět na hřeben se po obědě pohodlně dostane kabinovou lanovkou Asitzbahn a vracíte se po hřebeni do Hinterglemmu. Sjezdovky na pravé straně jsou mírnější, svahy ideální pro začátečníky a děti. Celý okruh můžete zkončit výjezdem na vrchol Zwölferkogel, který nabízí naprosto všechno – černou boulovitou sjezdovku, krásné prostorné červené sjezdovky, které jsou jako stvořené pro carvingové lyžování a snowbording, modré pohodlné a snadno zvládnutelné sjezdovky.

Art & Ski-in Hotel Hinterhag

Fasad-wChcete-li zažít něco zvláštního, ubytujte se v hotelu Art & Ski-in Hotel Hinterhag přímo na sjezdovce nad Saalbachem. Do dnešní, přímo vzrušující podoby byl přestavěn v roce 2007. Moderní design, staré i nové dřevo, sklo a přírodní textílie. Hotel vede malířka Evi Fersterer se synem Seppem a je to bezpochyby jejich vášeň. Hned při vstupu do hotelu vás obklopí neuvěřitelná atmosféra. Kouzelně inscenované všudepřítomné dřevo vyvolává neuvěřitelný pocit klidu a tepla. Všude narazíte na sochy a obrazy paní Evy, které vyprávějí zážitky z přírody a zážitky lidí.

Čtyřhvězdičkový hotel je vybaven příjemným wellness centrem s bazénem a různými saunami v přízemí a nezapomenutelnou finskou saunou nad střechami Saalbachu s impozantním výhledem na údolí.

Z recepce se volně přechází do restaurace s vynikající kuchyní a slušným výběrem vín. Velká výhoda – snídat lze až do dvanácti a přitom se přímo od stolu díky prosklené jídelně kochat vrcholy hor.

Hinterhag Alm

S hotelem je nerozlučně spjata návštěva chaty Hinterhag Alm, která se nachází pět minut od hotelu přímo na sjezdovce. Majitelku paní Evu zde můžete potkat každý den a zažít v pět hodin odpoledne její neuvěřitelné show a party bez konce. Prý je to nejlepší àpres ski v Alpách. Nechybí tu ani skvělá restaurace se skvělou nabídkou místních specialit.

www.hinterhag.at, www.saalbach.com

   Panorama Sauna na střeše hotelu

swimming-pool-w

  Wellness v hotelu Hinterhag    

 

 

 

 

 

 

 Hala-300Foyer hotelu Hinterhag

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

71b8090f53

Art & Ski-in Hotel Hinterhag