WilderKaiser-a-lyze-625Tajný tip pro ty, kteří nenávidí sobotní zácpy na dálnicích k alpským sjezdovkám, a přesto si chtějí užít nekonečné lyžování na téměř 300 kilometrech, je SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental. 

Tak rozsáhlý areál nemá v Rakousku obdoby. Osm horských městeček je propojených sítí vleků a lanovek. Na lyžích se bez problémů dostanete téměř až do Kitzbühelu. A přitom je tento Čechy teprve objevovaný lyžařský ráj pouhé jízdy čtyři hodiny od hranic. Když z mnichovské dálnice odbočíte na rakouskou A 12, nemusíte ani mít dálniční známku, opustíte ji totiž před Kufsteinem a na ten kousek si místní vymohli výjimku.

Skifahrer-im-Tiefschnee-mit-Panoramablick-300Ať vás nahoru vyveze kabinka ze Söll, Scheffau, nebo červená zubačka z Elmau, odevšad uvidíte bílý kužel hory Hohe Salve se stylovou restaurací a úžasnou vyhlídkou. Jak v planetáriu se tu můžete otáčet kolem dokola a místo hvězd pozorovat alpské třítisícovky. Pokud by se vám z toho kroužení udělalo zle, můžete v pozorování pokračovat i na toaletě. Má označení Panorama a prosklenou stěnu s výhledem. Samozřejmě sklo je jako ve vyšetřovací místnosti pouze „jednosměrné“, vaše soukromí nebude narušeno. Ostatně užijete si ho i na sjezdovkách. Je jich tolik, že i ve „špičkách“ se tu lidé rozptýlí. Soutěživí sportovci si mohou na třech tratích změřit svou rychlost, požitkáři nejspíš zvolí mírnější tempo a navštíví některé několika desítek horských chat. Podávají se tradiční tyrolské speciality slané i sladké. Kaiserchmarren (císařský mls – obdoba českého trhance) samozřejmě nemůže chybět. Vždyť Wilder Kaiser (Divoký Císař) se svými rozeklanými štíty, podle nějž je tento „lyžařský svět“ pojmenovaný, tu je všudypřítomný.
Další informace na webu: www.skiwelt.at

Sporthotel-Ellmau-zima-300A co ještě? – Oáza smyslů po výkonu ve Sporthotelu Ellmau
Výhled na romantický horský masiv Wilder Kaiser můžete mít i z bazénu Sporthotel Ellmau. Tento rodinný hotel s výbornou kuchyní kousek od zubačky Hartkaiserbahn (letošní sezóna je poslední, kdy si můžete „retrojízdu“ červenými vagónky vychutnat, nahradí ji hypermoderní lanovka s prostornými kabinkami pro 10 osob, která bude patřit k těm nejmodernějším na celém světě) „má i rozsáhlý wellness areál Oáza smyslů. Po sportovních výkonech tu lze slastně odpočívat v sauně finské i bio, aromatické a solné jeskyni nebo tepidáriu. Nechybí ani parní lázeň a vířivky. Zájemci si mohou vybrat mezi klasickými i orientálními masážemi, ájurvédou, zábaly, shiatsu a celou řadou dalších procedur.

Alpské hýčkání
KaiserSpa-300Jestliže umíte ocenit kvalitu a vytříbený životní styl, pak vás Sporthotel Ellmau  uprostřed světa hor naprosto nadchne. Díky své pohádkové poloze patří k nejoblíbenějším tyrolským hotelům.  Tradiční rodinný hotel v klasickém tyrolském stylu na okraji malebného městečka Ellmau, které se proslavilo televizním seriálem Doktor z hor, je pro lyžařskou dovolenou (a v létě golfovou) skvěle připraven.

Hotel se nachází přímo na úpatí mohutného horského pásma Wilder Kaiser a nádherné lyžařské stezky, které vedou krásnou horskou přírodou k alpským vrcholům, začínají přímo před vchodem do hotelu.

Čtyřhvězdičkový hotel nabízí dvoulůžkové pokoje v tradičním tyrolském stylu a nově vybudované suity s moderním alpským designem.

… a z Prahy je to sem necelých pět hodin!

www.sporthotel-ellmau.com

Eva Hirschova