Salcbursko přitahuje v létě celý svět a není divu. Hlavní město Salcburk, které je zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, má co nabídnout. Letní Salcburské slavnosti – nejdůležitější divadelní, operní a koncertní událost na světě – jsou jsou dostaveníčkem prvotřídních umělců.   

Arabella Jagdhof Resort

Ale Mozartovo město má i překrásné okolí. Vyrazíte-li ze Salcburku po dálnici A1 směrem na Vídeň, ocitnete se za pouhých 30 minut v Solné komoře, v oblastí jezer. Jedno z nejkrásnějších a nejbližších je Fuschlsee, které patří k vyhledávaným prázdninovým destinacím. Dříve to byli korunovaní panovníci, kteří se zde mísili mezi lid, dnes jsou to prominenti z hospodářského, politického a kulturního života, kteří pravidelně tráví svou dovolenou na jezeře Fuschlsee.

Golf Fuschl

Region nabízí bohatý program pro aktivní letní dovolenou: můžete se vydat na horskou túru nebo na pohodlnou procházku kolem jezera, vyrazit i na cyklistický výlet, ať už na elektrickém nebo normálním kole nebo se věnovat vodním sportům. Golfisty nadchne nabídka dokonalých golfových hřišť – v bezprostředním okolí je jich jedenáct.

Arabella Jagdhof Resort – stoprocentní relax u jezera Fuschlsee
Arabella Jagdhof Resort se nachází přímo na březích tohoto čtyři kilometry dlouhého jezera. Jeho břehy nejsou příliš zastavěné, motorové čluny zakázané a všude kouzelná zákoutí, kde lze nerušeně odpočívat.

Resort se skládá ze tří částí – historického loveckého zámečku s restaurací, barem a pokoji, hlavní budovy Gutshaus s recepcí, obchůdkem s regionálními produkty, sály pro pořádání eventů a pokoji a budovy Hüttererhaus, ve které se nachází wellness a fitness centrum.

Pohádková gastronomie

V restauraci pro gurmety FUXBAU, jejíž šéfkuchař Johannes Fuchs byl vyznamenán třemi čepicemi podle Gault & Millaua, kouzlí tým po jeho vedením lokální a francouzské speciality. Na rybách si hosté nejlépe pochutnají v přístavní restauraci Fischerei a hotelová restaurace CERVUS nabízí tradiční rakouskou kuchyni. Pro dokonalé zakončení večera je připraven „HALALI Bar“. Přesvědčí vás neobvyklým výběrem nápojů a středomořských pokrmů. A všude doprovází gastronomické zážitky nádherná kulisa hor s jezerem.
www.arabella-jagdhof.com

Golfroas –  jedno jezero – dvě golfová hřiště – jedna projížďka lodí
Přímo pod hotelovým areálem je půvabné devítijamkové hřiště, které se táhne až jezeru. Patří k nejstarším v Rakousku. Chcete-li  si ovšem zahrát 18 jamek, čeká vás příjemné překvapení v podobně jezerní dvojkombinace „Golfroas – GCC Schloss Fuschl & GC Waldhof.

Jakmile totiž odehrajete devět jamek na hřišti Schloss Fuschl, přepraví vás hotelové taxi k přístavu a historickou lodí se během 40 minut přepravíte na druhý břeh, kde na vás čeká na  blízké horské pastvině Waldhofalm další devítijamkové golfové hřiště, keré je vzdáleno od jezera pouhých deset minut. Hřiště je vhodné pro všechny hráče hrající na všech úrovních a poskytuje jedinečný herní zážitek v nezapomenutelném prostředí.
www.golf-fuschl.at