B1-625V samém srdci salcburského kraje, v Pongau na náhorní plošině, nad údolím Salzach přibližně jeden km od střediska Goldegg se v idylické krajině nachází 18ti jamkové golfové hřiště GC Goldegg. Toto golfové hřiště bývá pro svou krásu nazýváno perlou salcburských golfových hřišť. 

Stejnojmenná vesnička Goldegg

Goldegg-celek-300Nejde o zlaté vejce, ale o někdejší sídlo významného rodu, panů z Goldekke, které připomíná především skvostný zámek na kraji městečka, ležícího necelou hodinu jízdy od Salcburku.

Když však ze silnice spojující známá střediska St. Johann/Pongau a Zell am See odbočíte a vyjedete na náhorní plošinu nad údolím Salzach, máte pocit, že jste zlaté vejce právě objevili.

Už před druhou světovou válkou sem jezdili Angličané a Němci. Pro městečko, jež vyhlíží jako vystřižené z reklamního spotu na rakouský ideál, je primární letní sezóna. Je tu kouzelné koupací jezírko, prvotřídní hotely s neuvěřitelnou gastronomií a samozřejmě GOLF!

Golf-Goldegg-300Na hřišti nás doprovází sportovní kapitán klubu Franz Josef Eder a upozorňuje, že jsme ve výšce 950 metrů, která délce ran příjemně přidává. Už první odpal v Goldeggu potěší, protože se hraje z kopce na širokou fairway. Pětiparová jedenáctka má dokonce fairwaye dvě, jediná svého druhu. Na horní, levou fairway, to vede především z dámských odpališť, zatímco z pánských odpališť je lepší volit pravou dolní fairway.

Jsou tu i jiné pikantérie: levý dogleg kolem stáje, před níž se v nebezpečné vzdálenosti pase šedý kůň, a následující radost na doglegu pro změnu vpravo, kde za zatáčkou lze pokynout číšníkovi, aby z terasy vedlejšího penzionu přinesl točené.

Golfové hřiště Goldegg bylo otevřeno nejprve jako devítijamkové v roce 1985. Na osmnáctijamkové bylo rozšířeno až v roce 1996. Je důmyslně zakomponováno do zvlněné horské krajiny a není vůbec jednoduché. Naprosto geniální jsou alpská panoramata, která lze obdivovat z každé jamky.

Gol-birdiebook-planTechnické údaje hřiště:
Par 72
Slope 131 (muži) a 131 (ženy)
CR-Wert 70,7 (muži) a 73,4 (ženy)
Driving Range – 25 odpališť, 5 zastřešených
greeny s bunkery pro chipping a putting
Restaurace „golfstüberl“, dobře zásobeny proshop, clubfitting
Golfová akademie, kterou vede Headpro Antonio Castillo Fernandez
Podzimní golfové dny – možnost účasti na turnajích s úpravou hcp
Dětské golfové týdny s kurzy pro děti od 6 do 16 let
Psi na hřišti na vodítku povoleni

Hotel Seehof s prvotřídní gastronomií

Hotel Seehof s prvotřídní gastronomií

Ubytování
Ubytovaní golfisté v hotelech, které jsou zakládajícími členy golfového klubu, dostanu slevu na greenfee ve výši 30 procent. čtyřhvězdičkové hotely : Der Seehof, Zur Post, Lärchenhof a Hotel am Schloss.
Další členské hotely poskytují slevu na greenfee ve výši 20 procent.

Další informace na:  Tel.: +43 / (0)6415 / 8585, Fax: +43 / (0)6415/8585-4
info@golfclub-goldegg.com, www.golfclub-goldegg.com
Tourismusverband Goldegg, A-5622 Goldegg, Hofmark 18, Tel. 0043 / 6415 / 8131, Fax 0043 / 6415 / 8131-4, tourismus@goldeggamsee.at, www.goldeggamsee.at