Když v roce 1965 natáčeli Beatles Help, v Rakousku ještě nebyli tak populární. A stejně tak nebylo známé ani středisko Obertauern, ležící asi sto kilometrů od Salzburku. Právě Beatles je ale pomohli proslavit.
„Bylo to vážně velké, mít tu Beatles, byla to pro nás velká sláva a dodnes, když chodíte po jednotlivých hotelích, všude najdete na Beatles nějakou vzpomínku, hlavně fotografie. Mnozí z místních, kteří se natáčení zúčastnili, na tu dobu rádi vzpomínají,“ potvrzuje majitelka hotelu Steiner Andrea Steiner. Dnes patří salcburské lyžařské středisko Obertauern k prvoligovým v Rakousku.  Díky ideální poloze – v nadmořské výšce 1 740 až 2 526 metrů – se zde tradičně tradičně zahajuje lyžařská sezóna už koncem listopadu  obrovskou party. Končí až 1. května, kdy si na své přijdou i lyžaři požitkáři.

Legendární Tauernrunde
Nejkrásnější lyžařský okruh od dob, kdy se lyžuje: vleky jsou zde rozmístěny tak chytře, že je možné sjet všechny sjezdovky až do výchozího bodu. Červený okruh vede kolem střediska ve směru hodinových ručiček, Zelený okruh proti směru hodinových ručiček.

Čtyřhvězdičkový superior hotel Steiner
Stejně jako většina hotelů, i z rodinného hotelu Steiner vyrazíte přímo na sjezdovky, leží totiž přímo v centru a současně hned u sjezdovky. Zde nikdo auto nepotřebuje. A legendární noční život se odehrává jen několik kroků od hotelu.

„Jsme rodinný hotel, ne hotel pro děti. Zaměřujeme se stejnou měrou na potřeby dětí i dospělých,“ říká Andrea Steiner, která spolu se svým manželem hotel řídí. V letošním roce dokončili jeho revoluční revitalizaci. Kromě pokojů a suit nabízí hotel speciální kategorie rodinných pokojů: rodinné apartmány, pokoje se spojovacími dveřmi, junior suity i dvoulůžkové pokoje s oddělenými postelemi pro sourozence.

Wellness s přidanou hodnotou
Nejlepší výhled z hotelu Steiner letos po jeho otevření v listopadu je ze střechy, kde se nachází nové Rooftop-BergSPA včetně infinity bazénu. Ideální místo pro malý oddech od rodinného života, protože je určeno pouze pro dospělé 18+!“ Lázně BergSPA s panoramatickým krytým bazénem, které byly rovněž rozšířeny, vylepšeny a zkrášleny, jsou určeny především pro rodiny. Večer jsou lázně  rezervované od 19.00 do 22.00 hod. jen pro dospělé.

Skvělý nápad – nonstop kulinářské požitky
Snídaně a obědy formou bufetu i večeře o pěti chodech – ke stolu lze zasednout po celý den: Přesně tehdy, kdy chcete. Nezáleží na tom, zda dostanete hlad v poledne, ve 14 nebo v 16 hodin. A bez výhrad, bez boje o místo v horské chatě. Od příjemné snídaně až po večeři „à la Steinerisch“. Kulinářské zážitky po celý den.

www.hotel-steiner.at