Panorama625

 Pracovat na 120 procent je sice záslužné a nikdo nepochybuje o tom, že vás to zkrátka baví, ale stejně jako pracovní výkon, je důležitý také odpočinek.  I dva tři dny víkendu mají velký význam: odreagujete se, přijdete na jiné myšlenky a můžete získat i nové stimuly pro práci. Máme pro vás skvělý tip: termální lázně a hotel v Laa an der Thaya.  

Slabou hodinku od Brna, kousek za hranicemi, leží rakouské vinařské městečko Laa an der Thaya, dnes známé především jako termální ráj. Lázně byly vybudovány tak, aby vyhovovaly požadavkům i rodin s dětmi, takže zábavu vašim ratolestem obstarává tobogán, bublinkové koupele a a několik bazénů. Ten největší má přijemnou teplotu 34° C, venku se dá koupat ve třech dalších. První láká na masážní lehátkové vířivky, barevné světelné paprsky, vodopády a gejzír, který vám bude masírovat záda. Další bazén má slanou vodu, 36° C a podvodní hudbu. Zaplavat si můžete i ve sportovním bazénu, který má i v zimě 28°C.

Velkým zážitkem je návštěva areálu saun o rozloze 1 500 metrů čtverečních. Vyzkoušet tu můžete hradní nebo finskou saunu, solné a královské parní lázně či aromatickou saunu. Nenechte si ujít vystoupení zdejšího saunéra, stojí to za to. Kameny polévá vodou s aromatickými esencemi, pak teplý vzduch pomocí ručníku vhání na osazenstvo sauny.

A kdo chce relaxovat, může vyzkoušet unikátní asijskou odpočívárnu s příjemnou hudbou. V létě je tu kouzelná prostorná louka s lehátky pod palmami a beachvolejbalové hřiště.

Aktivní hosté lázní mohou  navštívit nekterou z lekcí aquagymnastiky, pilates nebo jiná speciální cvičení A vyzkoušet fitcentrum Vitality FIT.

Thermenhotel & Spa

Pokud se rozhodnete pro delší pobyt, je zde k dispozici čtyřhvězdičkový Thermenhotel & Spa s příjemnou emocionální architekturou. Lze pocity stavět? Může být architektura emocionální? Před těmito otázkami stál profesor Holzbauer a Arch. Vanek. Oba tuto výzvu přijali a vyjádřili odpočinek, relaxaci, pocit blaha a pohody dřevem, sklem a kamenem. Koncepce, která se zjevně zdařila.

Do hotelového komplexu je dokonce zakomponován malý potůček, který protéka mezi oběma částmi areálu. Nad ním se vznáší 44 metrů dlouhý, prosklený most „Most smyslů“, který spojuje vlastní hotelový trakt s restauracemi s hotelovým wellness areálem. Přecházíte-li po něm do sousedního traktu, cítíte jemný pohyb celého stavebního tělesa.

Vitality MED Centrum

Vitality-MED-Laa-W Medicínské centrum Vitality MED má pro Vás připravenou velkou nabídku blahodárných masáží a léčivých procedur, zaměřené na typické civilizační nemoci. Najdete tu skutečné mistry na léčbu bolestí zad a krční páteře a efektivní odstraňování ztuhlosti svalů způsobených špatným držením těla. Zajímavá je rovněž myoreflexní terapie, která slouží k odstranění napětí svalů, věčných bolestí zad a krční páteře a chronických bolestí hlavy. Myoreflexní teraupeti vám pomohou od bolestí, aniž byste museli užívat léky. Optimálních účinků dosáhnete při týdenních a delších pobytech, které doplňují terapie Vitality Med centra, odpočinek a očistu organismu lehkou stravou a nápoji.

Den pro zdraví – Day MED

Nemáte-li dost času na delší pobyt, můžete vyzkoušet jednodenní nabídku Day MED a vychutnat si termální lázně mnohem exkluzivněji – přímo v hotelovém lázeňském areálu. Můžete si zvolit některý z denních programů: Day MED Basis, Day MED Superior a Day MED Intensiv, které se individuálně věnují nejen vašemu pohybovému aparátu, ale i návykům zdravého stravování.

GourMED
Ve dvou hotelových restauracích ocení příznivci dobrého jídla zdravou a chutnou stravu GourMED, která využívá sezonnních místních produktů v bio-kvalitě. Zájemci mohou dokonce zvolit cílenou stravu podle F.X.Mayra, která se koncentruje na detoxikaci organizmu a zlepšení metabolizmu.

Hotel & Spa Laa****S,   Thermenplatz 3 ,  A-2136 Laa a. d. Thaya  www.therme-laa.at