Tolik nej… má totiž jen tyrolské údolí Zillertal

Tolik nej… má totiž jen tyrolské údolí Zillertal

Vypráví se, že když stvořitel rozděloval přírodní krásy, byli obyvatelé údolí Zillertal obdařeni dvakrát. Jinak se to ani nedá vysvětlit, proč se tolik superlativů koncentruje právě v jednom tyrolském údolí, které se táhne od intálské dálnice 40 km před Innsbruckem směrem na jih.

ZA_Skifahrer_Kreuzwiese-300
1. Zillertal je největší lyžařské údolí na světě a zimní sezóna tu trvá do 10. dubna
Najdete tu celkem čtyři prázdninové regiony, k nejkrásnějším patří Zillertal Arena.  Začíná ve středisku Zell am Ziller. Tvoří ji areály Zell am Ziller, Gerlos, Königsleiten, Wald a Krimml/Hochkrimml. Lyžařský areál se táhne přes čtyři vrcholy, nabízí 143 kilometrů skvěle upravovaných sjezdovek a 51 lanovek a vleků v nadmořské výšce mezi 580 a 2.500 metry nad mořem.

2. Höhenfresser – nejdelší sjezdovka do údolního městečka Zell am Ziller.
Letos v létě se zrodila nová sjezdovka – rekordmanka, jmenuje se Höhenfresser a je to nejdelší sjezdovka do údolí v Rakousku s rekordním převýšením 1.930 metrů. Nabízí obrovský lyžařský zážitek – a to v jednom kuse! Navíc se není nutné vracet dolů do údolí kabinovou lanovkou, ale svištět z Übergangjochu  (2.500 m)  8,4 km bez přestávky až k údolní stanici.

za_freie_pisten_am_morgen-3003. Arena Champions – stačí být přitom:
Kromě nové sjezdovky do údolí nabízí Zillertal Arena ještě jeden nový zážitek – Arena Champions. Každý návštěvník zillertálské arény se může stát šampionem arény. Podmínkou je vyhledat všech deset stanice Areny Champion a u každé stanice si vyzvednout si body Action-Point. Všechny stanice jsou skvěle značeny a účast je samozřejmě zdarma. Kdo získá deset akčních bodů, obdrží Arena Champion Finisher Book. Stačí na webu zadat číslo svého skipasu (www.zillertalarena.com/Champions).

Skvělý program pro děti
V zážitkovém zimním světě se děti nudit nebudou: dětské sjezdovky, jednoduché dětské lanovky, pohyblivé koberce a pestrý program naučí děti hrou zvládat první obloučky. Nechybí samozřejmě velké závody a dětské disko. Když je lyžování dost, můžete s dětmi vyzkoušet sáňkařskou dráhu Arena Coaster. Je dlouhá půldruhého kilometru a šestiminutový sešup zaručuje zábavu pro celou rodinu.

za-good_morning_skiing_3005. Good Morning Skiing – panenský sjezd za rozbřesku
Vyrazit první lanovkou pod sluncem ozářené vrcholy hor a pak si vychutnat sjezdy na čerstvě upravených sjezdovkách? Tento skvělý zážitek pro vás rovněž připravila od března Zillertal Arena. Každou středu a neděli se rozjíždí hlavní nástupní lanovky už v 6.55 hod. a vyvezou nadšence na pláně. Co je krásnější, než čerstvě upravené a prázdné sjezdovky, bez čekání na vlecích a vyhýbání se nezkušeným lyžařům.

6.
Skvělá dostupnost údolí Zillertal – i vlakem
Středisko Zillertal Arena je skvěle dostupné – z Prahy po D5 na Mnichov, dále na Kufstein a za Kufsteinem je to už jen slabou půlhodinku na výjezd na Zillertal a po 20 kilometrech jste v cíli.
zell-am-ziller-300Komu se nechce cestovat autem, může použít i vlak. Z Prahy rychlíkem přes Mnichov do rakouského Jenbachu a odtud jede do městečka Zell am Ziller půvabná lokálka Zillertalbahn. Do cíle dorazíte bez bolesti zad a příjemně odpočatí. Workoholici budou mít dobrý pocit, že se místo řízení auta mohou vyřádit na svém notebooku a pilně pracovat.
www.zillertalarena.com