golfplatz-625

Nejvýchodnější a současně nejmladší část Rakouska Burgenland fascinuje svou rozmanitou nabídkou každoročně tisíce hostů. K jedné z nejkrásnějších a nejvyhledávanějších destinací patří Stegersbach. Až do otevření hranic to byl ospalý kout Rakouska, obklopený nepropustnými hranicemi se Slovenskem a Maďarskem. Po otevření hranic však došlo k oživení cestovního ruchu a z Burgenlandu se stala zajímavá turistická destinace.

Dobře se cítit a užívat si…

Dnes se Stegersbach prezentuje jako oáza dobré pohody. Mírně zvlněná krajina, jejíž svahy jsou porostlé lesy a vinicemi, hodně slunce a příjemné klima – to vše je jako stvořené pro skvělou dovolenou. Celá oblast je právem označována jako nejslunnější region s více než 300 slunečními dny v roce. Půvab těchto končin spočívá ve spojení líbezné pahorkaté krajiny s uvolněnou panonsko-středomořskou atmosférou.

Nabídka pro volný čas

Stegersbach se proslavil skvělou nabídkou pro golfisty. Golfová houpačka Golfschaukel Stegersbach – Lafnitztal je největší golfový resort v Rakousku. Dvě 18jamková hřiště, jedno 9jamkové a jedno 5jamkové hřiště jsou umístěna v kouzelné krajině s celou řadou špičkových wellness hotelů a útulných penzionů. V loňském roce byl dokončen velký přírodní areál pro běžce, cyklisty a turisty.

Kromě pestrých možností aktivního poznávání přírody je zde i celá řada památek a výletních míst:  Hrad Güssing – nejstarší hrad Burgenlandu z 12. století nebo hrad Schlaining – jeden z nejimpozantnějších hradů v zemi, dnes sídlo mezinárodně uznávaného Mírového institutu a Univerzity míru

Neodolatelné kvarteto – ráda bych Vám ve Stegersbachu představila kvarteto hotelů, které se svou nabídkou vzájemně doplňují.

Reiters Resort Allegria Hotel – dostupný luxus

Čtyřhvězdičkový Reiters Resort – Allegria představuje dostupný luxus pro všechny generace s dokonalými službami. Rodinný hotel nabízí skutečně vše, na co si rodiny s dětmi jen vzpomenou: všude dost místa pro velké i malé, celodenní penzi, velkoryse pojaté termální lázně se skluzavkami, vířivkami, bazény venku i vevnitř.

Architekt se zřejmě inspiroval rozsáhlou pannonskou krajinou a stejně velkoryse pojal design pokojů a suit ve všech třech částech hotelu Allegria:

sauna-Reiters-w  1. Residenz v hlavním objektu,

  2. Village s šesti ubytovacími jednotkami a

  3. právě dokončený objekt Allegria Family s 80 ubytovacími jednotkami

Oddělené ložnice jsou všude samozřejmostí, moderní pohodlný design, teplé barvy a přírodní materiály poukazují na vybraný vkus. Všechny pokoje jsou vybaveny klimatizací, balkony či terasami. Zkrátka čtyřhvězdičkový luxus v nejmodernějším provedení. V novém objektu Allegria Family je vlastní wellness areál s venkovním bazénem Yin-Yang a fitnescentrum Panorama, Svět dětí a mládeže, holič, caddyroom a Lobby-Bar.

Hotel Allegria je propojen s termálními lázněmi Stegersbach, takže hosté mohou v koupacím plášti rovnou do lázní. Zde zaručuje 14 bazénů a 1.500 m2 vodních ploch radovánky pro celou rodinu: „Hits for Kids“ – 100 metrů dlouhá skluzavka, dvě vysokorychlostní skluzavky a bazén s vlnami. Venku jsou hřiště pro beach volleybal, trampolíny a lezecké stěny.

www.allegriahotel.at, www.dietherme.at

Thermenhotel Larimar – jak doslova natankovat energii

Čtyřhvězdičkový Thermenhotel Larimar zaujme příjemnou ekologickou architekturou, středomořskou atmosférou a neuvěřitelnou nabídkou procedur ve vlastních termálních lázních.

Hotel Larimar w„U nás host opravdu natankuje energii,“ tvrdí průkopník wellness filozofie Johann Haberl o velkorysém wellness areálu o rozloze 4 000 m2. Pravidelně se tu věnují například zdravému spánku, ajurvédě a tradiční čínské medicíně. K nabírání energie patří i dobré jídlo, ostatně Larimar jako první burgenlandský hotel obdržel takzvanou „zelenou čepici“, neboli ocenění za biologickou stravu, která je lehká, a přesto chutná skvěle.

www.larimarhotel.at

Thermenhotel PuchasPlus  – vysoká kvalita za příjemnou cenu

Čtyřhvězdičkový Thermenhotel PuchasPlus nadchne promyšleným programem „jak se odlišit od ostatních“. Zdravý životní styl je zde téma č. 1.  Heslem tohoto nejmladšího partnera hotelového kvarteta je „Vaše pohoda je nám svatá“!  – a celý tým o své hosty po celý den stará s příslovečnou rakouskou pohostinností. Celý objekt je prostoupen veselým, barevně vkusně sladěným designem a do termálních lázní vede dokonce duhová chodba. Gastronomické požitky čekají hosty nejen u bohatého snídaňového bufetu, ale i večer, kdy si v rámci zážitkové polopenze mohou každý den vybrat jinou restaurací ve Stegersbachu a taxík je tam odveze i přiveze zpět.

Generace 50plus hotel ráda vyhledává pro jeho kompetentní terapeutické centrum, které se koncentruje na preventivní lékařství a problémy pohybového aparátu.

www.puchasplus.at

Falkensteiner Balance Resort Stegersbach

Pětihvězdičkový hotel Falkensteiner Balance Resort Stegersbach osloví svou nádhernou polohou a architekturou , jedinečným designem celého interiéru a velkoryse pojatým wellness areálem.  Hotel je umístěn na hřebeni svahu uprostřed zalesněné krajiny. Obrovské prosklené plochy v celém hotelu vtahují přírodu doslova dovnitř, což přispívá k nezaměnitelné atmosféře.  Ke skvělému relaxačnímu zážitku přispívá i rozsáhlá terasovitě uspořádaná zahrada, která zajišťuje naprosté soukromí při odpočinku.

www.falkensteiner.com

Na své si ovšem přijdou i tenisté na tenisových kurtech ve Stegersbachu, milovníci koní (cca. 5 km od hotelu se nachází stáj) a cyklisté. Novinkou právě dokončený běžecký a cyklistický areál.

Zkrátka delší dovolená nebo i krátkodobý pobyt stojí ve Stegersbachu za vyzkoušení.

www.stegersbach.at

Zajímavé články o Stegersbachu:

Stegersbach:ráj (nejen) pro golfisty – časopis Květy