Schlosshotel Seewirt

Schlosshotel Seewirt

Tady jste možná ještě nebyli: okolí průsmyku Turracher Höhe na rozhraní Štýrska a Korutan patří mezi utajené skvosty rakouských Alp. Čeká vás tu vznešená atmosféra exkluzivního střediska, kde si výborně zalyžujete a večer si můžete vychutnat speciality nejen korutanské, ale i štýrské kuchyně.

LuftTurrach-300Horské sedlo Turracher Höhe je lyžařským areálem obklopeno kolem dokola. Uprostřed leží zamrzající jezero – i to je vlastně součástí lyžařské nabídky, neboť po jeho ledové ploše převáží lyžaře mezi protilehlými svahy skůtr, takzvané jezerní taxi. Východní svah tvoří skalnatější hřeben Kornock s pestrými variantami méně náročných červených tratí, svažujících se nejprve po širokém hřebeni a níže v kotlině pod ním v lehce zvlněném terénu. Od letošního roku přibyly další čtyři sjezdovky s novou sedačkovou lanovkou Schafalmbahn, která byla vybudována vedle stávající lanovky vedoucí na vrchol Kornock. Kolem ní se vinou dvě červené, jedna černá a jedna modrá sjezdovka. Všechny čtyři sjezdovky jsou vybaveny zasněžovacím zařízením, takže je lyžování zaručeno do konce dubna.

Přímo u jezera je cvičná zóna s několika vleky. Tato část areálu má ještě jeden nástupní bod – telemixovou lanovku (kombinace 6sedaček a 8kabinek) Panorama s kratší serpentinovitou červenou tratí a adrenalinovou kolejovou skluzavkou Nocky Flitzer, místy čnící úctyhodně vysoko nad terénem. Lanovka Panoramabahn je obzvláště oblíbená u rodin s dětmi, protože si mohou vybrat mezi sedačkou a pro děti pohodlnější pohodlnější kabinkou.

Západně otočená strana průsmyku má kvalitnější sjezdařskou artilerii – poměrně dlouhé (cca 2,5 km), široké a sportovní lesní průseky směřující k severně ležícímu Turrachu. Královnou je červená dálnice FIS s variantami Adrenalin (úzká rychlá sjezdovka v trase lanovky) a Direttissima (cílový černý hang) podél kryté 6sedačky Turrach. Velmi podobná FISce je sousední červená trať Zirbenwald končící u sousední stejnojmenné expresní sedačky. Ta má i pohodovou modrou variantu Marchenwald. Členitější a hravější poctivě červený terén brázdí sjezdovky kolem vleku Weitental a dvousedačky Sonne na břehu jezera, přímo u stanoviště jezerního taxíku. Výhodou této strany areálu je za větrného nebo mlhavého počasí krytí limbovým lesem.

Schlosshotel Seewirt****
bazen-300Ze sjezdovek lze přímo sjet do půvabného rodinného hotelu Schlosshotel Seewirt přímo na břehu jezera, který patří k nejvyhledávanjěším v celých Korutanech.  Schlosshotel Seewirt byl kdysi nejstarší a jedinný hostinec na Turrachu a patřil rodině Schwarzenbergů.
Dnes patří hotel rodině Prodingerů a díky četným renovacím se vyšvihl mezi nejatraktivnější hotely regionu.  Dnes nabízí nejen velmi moderní a komfortní pokoje a suity, ale i skvěle vybavený a prostorný wellness areál s venkovní i vnitřní saunou, infrakabinou, parní lázní a příjemným bazénem.

Hotel je skvělou základnou pro nejrůznější aktivity. V zimě je samozřejmě ideálním východiskem pro všechny zimní sporty, protože leží padesát metrů od lanovky. V létě je rájem motorkářů.

Gourmet-Restaurant  Philipp
Philipp-Lupi_Spuma-300
Navíc proslul hotel skvělou kuchyní,
ve které vládne  kuchař a syn majitelů Philipp Prodinger. Philipp sbíral zkušenosti u špičkových kuchařů po celém světě a nyní se v hotelu koncentruje na inovativní pojetí tradičních pokrmů a svým uměním fascinuje i ty nejnáročnější labužníky. Jeho restaurace Philipp vyznamenána čepicí podle Gault Millaua.

Logo-restaurant-philipp-100

www.schlosshotel-seewirt.at