Winter-Flugaufnahme-Skigebiet-Ost-625

Když napadne první sníh a alpská údolí se rozzáří, je čas bílé romantiky, která se postará o příjemnou náladu a pohodu. Autentická alpská vesnička Grossarl je už po mnoho let oblíbený magnet pro hosty z celého světa. Kdo to zde jednou vyzkouší, bude se sem vracet.

Skigebiet-625Rozlehlé svahy, široké sjezdovky a ultramoderní lanovky – tak právě to jsou tři indicie, které nejlépe charakterizují údolí a lyžařský region Grossarltal. Pokud budeme zdejší nabídku zkoumat ještě o trochu hlouběji, můžeme je ještě doplnit o slova jako rozmanité sjezdy, útulné typické alpské chaty neboli salaše a slunečné terasy zvoucí k odpočinku. Dejte si ve zdejších osvěžovnách něco na zub a vychutnejte atmosféru apres-ski, kterou můžete zažít jen zde.
Lyžaře bezpochyby uspokojí osmdesát kilometrů perfektně upravených sjezdovek, sedmnáct moderních lanovek a i možnost nezapomenutelných výletů do volného terénu. Údolí Grossarltal lze rovněž doporučit skialpinistům. Nachází se tu totiž neuvěřitelné možnosti: průvodce obsahuje 10 zajímavých tras, které jsou skvěle popsány.
Grossarltal upřednostňuje kvalitu před kvantitou, o čemž se tu můžete snadno přesvědčit. Tak například prakticky neustále se zde snaží zvyšovat komfort, který nabízí lyžařům. Modernizují se lanovky, rozšiřují sjezdovky a zvyšuje se kapacita technického zasněžování. Díky zdejší nadmořské výšce, stejně jako východo-západní orientaci sjezdovek, se také můžete spolehnout na neustále vysokou sněhovou pokrývku podpořenou kvalitou vysoce výkonného zasněžovacího systému čítajícího kolem 390 sněžných děl.

Winter-Ladyski-300Ceny překvapí 
Příjemná je i cena, kterou tu za lyžování zaplatíte. Zdejší turistické středisko láká návštěvníky na různé slevy, od konce listopadu do Vánoc se lyžuje v akci 4 dny za cenu 3 dnů. Totéž platí od 7. dubna až do konce sezóny. Rodiny s dětmi platí celou zimu skipasy jen dvěma dětem, ty další (do 18 let), pokud je mají, dostanou skipas zdarma.  Na konci března zase získáte k jednomu šestidennímu skipasu druhý gratis (pokud se ubytujete přímo ve středisku). 0d 1. března až do konce sezóny lyžují děti do 15 let zdarma. Předpokladem je, že jeden z rodičů zakoupí šestidenní skipas pro stejný termín.

A milují tu ženy
Už šestnáct let zde koncem března dámy lyžují zdarma, pokud se s partnerem rozhodnou pro týdenní pobyt v údolí Grossarl. (Totéž platí pro dvě kamarádky:  1+1 gratis). Letošní termín: 21.-28.3.2015.

 Winter-Grossarl-mit-Lift-300Lyžařská houpačka Großarl-Dorfgastein
Lyžařská houpačka Großarl-Dorfgastein je propojená skibusem s dalšími třemi zimními areály: Hof Gastein, Badgastein a Sportgastein, které patří do obrovského lyžařského regionu Ski amadé. Tento největší region nabízí 760 kilometrů sjezdovek, které lze objet s jedním skipasem.
Není na škodu, vyhradit si jeden den na návštěvu lázní v gasteinském údolí, které je přes kopec. Lázně jsou skvěle vybavené a za příplatek lze navštívit i rozsáhlý saunový svět.

Podrobnější informace najdete na www.grossarltal.info.

GROSSARLER-HOF_Aussenansicht-Winter-bei-Nacht-300Grossarler Hof ****S

V nejlepší poloze, v bezprostřední blízkosti údolní lanovky lyžařské houpačky Großarl-Dorfgastein a běžkařské trasy se nachází čtyřhvězdičkový hotel Grossarler Hof. Tradiční alpská a moderní lifestylová koncepce hotelu skvěle harmonuje s alpským prostředím. Dokonalý pocit klidu a odpočinku vyzařuje i z použitých materiálů – od místního dřeva a kamene až po útulné dekorační textílie.

Gastronomie – požitky z regionu
Gastronomie hotelu se inspiruje především tradiční kuchyní. Host si tu může pochutnat na hovězím z Pinzgau nebo zvolit alpského pstruha. Dává-li host přednost vegetariánské stravě, najde na jídelníčku bezmasou specialitu. V hotelovém vinném sklepě si vybere mezi rakouskými i mezinárodními víny.

GROSSARLER-HOF_Erlenreich-Relax-SPA-Saunabereich-300Erlenreich Relax & SPA

Prostorný wellness areál Erlenreich Relax & SPA přímo vyzývá k příjemnému odpočinku po sportovním vyžití na svazích nebo v běžecké stopě. Najdete tu finskou saunu, Sanarium®, parní lázně, infračervenou kabinu a vířivku. Odpočívat můžete na vodních lůžkách v útulné odpočívarně. K dispozici je rovněž kardiopřístroji vybavená tělocvična.

 

www.grossarlerhof.at