KitzAlpenWinter625

Oblé, ale vzdouvající se hřebeny Kitzbühelských Alp s typicky kupovitými vrcholky jsou vstupní branou do Tyrolska. Vrcholy jen lehce překonávají dva tisíce metrů nad mořem, jsou zalesněné, ale s četnými salašemi.  Objímá je lyžařská oblast s více než 700 kilometry sjezdovek, jejímž srdcem je příjemné, nevtíravě prominentní letovisko Kitzbühel.

Brix_Snowboarder-wKitzbühelské Alpy jsou neobyčejně hustě pokryty lyžařskými centry, která jsou velice snadno dostupná z dálnice od hraničního Kufsteinu nebo Wörglu. Na této štrece není třeba kupovat  pro Rakousko dálniční známku. Existuje úmluva s místními policajty: s cílem nalákat více hostů do Kitzbühelských Alp se na tomto krátkém dálničním úseku nekontroluje.

Dnešní areál se díky propojení unikátní trojlanovou kabinkou mezi Kitzbühelem a Jochbergem rozrostl na 168 kilometrů sjezdovek. Prvenství největší lyžařské houpačky přesto drží sousední Skiwelt, kde je na protáhlém hřebení s řadou sotva dvoutisícových vrcholů organicky spleteno 250 kilometrů sjezdovek. Taková lyžařská síť stačí i na prvenství v celém Rakousku.

Relais & Châteaux Rosengarten – kuchařský Olymp

Požitky v Rakousku můžete potkat na každém kroku. V tomto směru je alpská republika  naprostou špičkou. Ovšem naprosto dokonalá symbióza skvělého kuchařského umění, nádherného designu a vysoké úrovně hotelových služeb čeká hosty jen v hotelu  Relais & Châteaux Rosengarten v Kirchbergu  uprostřed Kitzbühelských Alp.

Sandra Kobald a Simon Taxacher

Sandra Kobald a Simon Taxacher

Hotel řídí symptatický mladý pár Simon Taxacher  a Sandra Kobald. Jejich společná vášeň pro dokonalost každého detailu se odráží jak v celém interiéru hotelu, tak v kulinářské nabídce. Zatímco Sandra Kobald jistí bezvadný chod hotelu, kouzlí Simon Taxacher  neuvěřitelné lahůdky, které večer co večer fascinují nejen hotelové hosty, ale i návštěvníky z celé lyžařské oblasti.

Interiuer  

Moderní lifestylová koncepce hotelu skvěle harmonuje s alpským prostředím. Dokonalý pocit klidu a odpočinku vyzařuje i z použitých materiálů – od specielně upraveného dřeva, nejjemnější kůže až po útulné dekorační textílie. Vše je dílem Simona Taxachera samotného. Je vidět, že fantazie a cit pro krásu se může uplatnit nejen v gastronomii, ale i pojetí interiéru.

SPA-slavnost smyslů                                                                                                                       Takřka mystická atmosféra hotelových lázní hosta přenese do světa klidu a harmonie. Finská sauna, mramorová parní lázeň a vkusně zařízená prostorná odpočívárna zprostředkovávají dokonalou pohodu. Kdo dává přednost naprostému soukromí pro dva, může zvolit Rosen-Privat-Spa-Suite, kde si může vychutnat peelingové masáže, uvolňující aromatické lázně a vitalizující masáže, doprovázené lukulskými hody z hotelové kuchyně.

Kulinářské kreace                                                

Chef Simon Taxacher kouzlí neuvěřitelné dobroty. Jeho kuchařská filozofie zní: vysoce kvalitní výrobky připravit nejjednodušším způsobem. S úžasným citem dokáže vytvořit harmonii mezi alpskou a středomořskou kuchyní korunovanou nejlepšími rakouskými víny. A to hostům dokazuje každý den: ať při večerních menu o pěti chodech nebo během dne ve stylové restauraci .

Bistro Rosengarten Light

Bistro Rosengarten Light

 

 

 

 

 

 

 

Mořský ďas

Mořský ďas

Delikatesy kuchyně oceněné byly oceněny čtyřmi kuchařskými čepicemi podle Gault Millaua

 

 

 

 

Alpská zvěřina

Alpská zvěřina


 

Relais & Châteaux Rosengarten
Hotel Restaurant Spa
Aschauerstrasse 46
6365 Kirchberg
www.rosengarten-taxacher.com
www.kitzbuehel-alpen.com
www.skiwelt.at
Foto: Copyright Relais & Châteaux Rosengarten