Vůbec si nedělám legraci. Pokud se vydáte do tyrolského Ellmau v Rakousku, můžete nejen obhlížet natáčení, ale klidně taky popíjet pivo v hospůdce u stolu s hlavními seriálovými představiteli a podívat se na všechna natáčecí místa.

Putování za televizními místy tak můžete například až do konce září absolvovat na elektrokole v rámci takřka čtyřicetikilometrové vyjížďky po doktorových stopách. Začíná se samozřejmě v jeho domě s ordinací. Průvodce vám bude povídat veselé historky z natáčení a kromě toho dorazíte i na místa natáčení: na náměstí v Goingu nebo k hostinci Wilder Kaiser.

Jméně Wilder Kaiser ostatně zaslouží vysvětlení: tak se totiž jmenuje pohoří, pod nímž se údolí kolem Ellmau rozprostírá. Wilder Kaiser v překladu znamená Divoký císař, co ž so pohoří vysloužilo podle dramaticky rozeklané siluety svých vrcholů, které připomínají císařskou korunu.

Vzhůru na výlet
Ellmau je křižovatkou nekonečného množství dobře značených turistických cest. Přes pastviny dostoupáte na vrcholky hor nebo vás vyvezou lanovky na pláně, kde putujete skoro po rovině. Na horních stanicích lanovek s letním provozem se na návštěvníky těší sedm kouzelných  světů her a zážitků.

Mountainbike Eldorado Wilder Kaiser Brixental
Máte-li rádi kola, šlápněte do pedálů. Region má ideální předpoklady pro cykloturistiku. Mezi lehkými trasami v údolích nebo náročnými stezkami si najde každý turista svůj cyklistický ráj. Vybrat si lze ze 400 kilometrů tratí. Kolo lze jednoduše vzít horskou dráhou Wilder Kaiser – Brixental (bezplatně) a ve zdravé nadmořské výšce zahájit nádhernou túru.  Kombinace přírody, památek a útulných hospůdek je pro cyklisty jedinečná.

Elektrokola pro požitkáře    
V regionu Wilder Kaiser-Brixental najdou i pohodoví cyklisté, co potřebují: nejen zdarma transport e-kol na pláně, ale i 89 půjčoven, a 77 nabíjecích stanic včetně servisních a informačních středisek.

Hotel Kaiserblick
Pokud chcete, aby i samotné ubytování bylo zážitkem, vydejte se do rodinného hotelu Kaiserblick. Hotel se nachází přímo na úpatí mohutného horského pásma Wilder Kaiser a nádherné  turistické stezky, které vedou krásnou horskou přírodou k alpským vrcholům, začínají přímo před vchodem do hotelu.  Míří sem milovníci golfu, kteří mají 27jamkové hřiště pět minut od hotelu a mohou se tam vydat dokonce hotelovým golfovým autíčkem, ale skvěle tady bude i párům, kteří si mohou do sytosti užít jedinečného wellness světa. Nadšené budou i děti, protože hotel je vybaven nejen hernami, kinosálem, ale i rodinnou saunou a bazény pro děti. V hotelu lze zapůjčit horská kola i elektrokola a zúčastnint se organizovaných cyklistických výletů.

Bazén s výhledem     
Nejkrásnější pohled na všudypřítomné hory je ovšem z hladiny nového vyhřívaného bazénu Sky pool na střešní terase hotelu. Když otec Grety Künig,

Plavání s výhledem

která nyní hotel vede spolu s manželem Arminem, hostinec nad kostelem v Ellmau v osmdesátých letech kupoval, určitě netušil, jaký rozvoj nenápadné stavení čeká. Jeho centrální poloha je nesporným trumfem, ale Künigovi se s touhle předností rozhodně nespokojují. Sázejí především na osobní přístup k hostům (80 % klientely tvoří štamgasti), na nápaditou kuchyni (Armin je zároveň šéfkuchařem), kde se střídají tradiční tyrolská jídla s mezinárodními specialitami a na nově zrekonstruované wellness. Na jeho celkové ploše 1500 m2 je právě největším lákadlem střešní bazén s terasou. Ranní plavání s výhledem na Wilder Kaiser patří k zážitkům, které nabíjejí nejen na celý den, ale které pak po návratu domů pomáhají bez psychické úhony přežít stresy všedních dnů.

Sauna = totální uvolnění
V prostorném wellness areálu hotelu Kaiserblick samozřejmě nechybí ani vířivka, solárium, parní lázně, infrakabina a sauny. Stejně jako ve všech rakouských špičkových hotelových spa také hosté hotelu Kaiserblick vyhledávají pravidelné saunové rituály. V případě sauny v Sky Relax Area samozřejmě s výhledem na posledními paprsky slunce nasvíceného Divokého Císaře se různé saunové ceremoniály konají dvakrát denně, vždy vpodvečer, každý den v týdnu.

Saunový mistr Luigi nalije na horké kameny saunových kamínek vonnou směs z bylinek a ručníkem pak každému na lavicích přiděluje porci horkého a voňavého vzduchu. Pocení je intenzívnější a příjemnou relaxaci zvyšuje i vůně.

Tyrolská i mezinárodní kuchyně
Večer je v restauraci hotelu rušno. Je možné si vybrat dobroty nejen ze skvělé tradiční tyrolské kuchyně, ale i ochutnat speciality moderní lehké a lahodné mezinárodní gastronomie. Všechny potraviny jsou čerstvé a do hotelu je dodávají hlavně místní sedláci. Volit lze šestichodové menu nebo à la carte. Pravidelně jsou organizovány ochutnávky vína a sýrů. Během prázdnin mají děti k dispozici vlastní dětský bufet. Tým kuchařů nezapomíná ani na alergiky a hosty, kteří mají předepsanou dietu. Na vinném lístku se nachází kolem 700 druhů vín.

www.kaiserblick.at

Hotel Kaiserblick, Familie Künig, Kirchbichl 5, 6352 Ellmau