Kappelhof-BoA

Bohové znali neuvěřitelný potenciál vína už dávno, moderní vědě se však podařilo dokázat teprve v posledních letech, že tento ušlechtilý mok není jen balzám pro duši, ale i pro tělo.  

vyhled-z-okna-300V nejvýše položené vinařské oblasti Rakouska, v jižním Štýrsku se nachází kouzelné vinařské středisko Kitzek. Malebnými vinicemi sem vede klikatá cesta a přímo na vrcholku jednoho ze strmých svahů s vinicemi se nachází Weinhof Kappel, rodinné vinařství se čtyřhvězdičkovým hotýlkem, skvělou štýrskou kuchyní a fantastickým výhledem na romantickou krajinu. A požitek z krajiny nejlépe doprovází koštování zdejšího bílého vína a štýrských specialit.

 

Požitkáři vítáni!

Weinhof Kappel je na požitkáře skvěle připraven. Sympatický pár Helene a Dietmar Kappel zde pro vás připravil neuvěřitelné požitky. Dietmar Kappel vybírá vína a připravuje baštu, kterou ocenil i Gaault Millau a Falstaf. Při přípravě jídel kombinuje pan Kappel kvalitní místní a sezónní speciality se středomořskými lahůdkami. Již při čtení jídelní lístku se sbíhají sliny. Optimální nápoj ke každému kulinářskému zážitku pochází z vlastních vinic nebo od dalších špičkových rakouských vinařů. Když vyjde pěkné počasí, podává se večeře na kouzelné vyhlídkové terase uprostřed vinic s nádherným výhledem na údolí Sulmtal.

 

vyhled-ze-sauny-w

Wellness s vyhlídkou 

Božská kombinace pohádkové vyhlídky a neuvěřitelné wellness nabídky očekává hosty hotelu Weinhof Kappel na prosluněných terasách nad vinicemi. Kouzelná příroda je všudypřítomná: ať při plavání ve venkovním vyhřívaném bazénu s mořskou vodou, při saunování  v panoramatické vinařské sauně nebo slastném lenošení v útulných prostorách kolem bazénů a vířivek.

 

 

Hroznové variace: vinoterapie 

Meersalz-Traubenkern-Peeling-300Vinoterapie – to je to kouzlné slovo. Její účinek se zakládá na skutečnosti, že zrníčka hroznů mají neskutečnou sílu. Používají se ve formě oleje, peelingu nebo zábalů. Posilují imunitní systém a povzbuzují metabolismus tuků.
Hrozny však umí víc, než leckdo ví. Slupka, hroznová jádra, olej, listy, matolina (zbytek po lisování čerstvých vinných hroznů): to všechno lze ve vinoterapii úspěšně využít. Všichni víme, že sklenička červeného vína během jídla napomáhá předcházení srdečních onemocnění. Nicméně mnozí z nás nevědí, že některé substance, které víno obsahuje, zpomalují proces stárnutí.

Co je vlastně v jádrech hroznů tak cenného? Kromě ovocné kyseliny působí na pokožku pozitivně především polyfenoly, obsažené v jádrech a slupkách hroznů.  Nejen polyfenoly, ale i třísloviny v hroznech příspívají ke kráse. Už dámy na dvoře francouzského  Slunečního krále Ludvíka XIV. si nanášely na obličej červené víno.

To vše v hotelu Kappel vědí. Jejich kosmetické oddělení nabízí peelingy s rozemletými jádérky hroznů. Tyto peelingy mohou být doplněny mořskou solí. Na závěr je tělo většinou ošetřeno olejem, který byl vylisován rovněž z jader hroznů. Ani vinné listy nepřijdou zkrátka. Používají se společně s medem k  zábalům, které jsou vhodné jako prevence žilních problémů. Na programu jsou rovněž masáže s použitím oleje vylisovaného z jader hroznů.

Massage-im-Freien-200

Opravdoví znalci si lázně užívají několik hodin dopoledne a zbytek stráví ochutnáváním vína na okolních vinicích. To jsou potom synergie!

Jedno je jisté: Kdo pozná kouzlo jižního Štýrska a šarmantní pohostinnost hotelu Kappel, ten se sem dříve nebo později vrátí.

 

 

Wellnesshotel und Weingut Weinhof Kappel
A-8442  Kitzeck im Sausal, Steinriegel 25
Tel. +43 / 3456 / 2347, Fax DW 30
www.weinhof-kappel.at