panorama-golf-course-625  Slavné alpské městečko, noblesní, luxusní, nabízí trochu ospalou atmosféru v historickém centru i podél velmi důležitého jezera. Zdání však může klamat. Veskrze sportovní region i tomuto klenotu vnutil svůj rytmus života. Zell am See stojí alespoň za krátké navštívení. Především golfisté budou unešeni dvěma osmnáctijamkovými hřišti a všudypřítomným panoramatem ledovce.

Golf v Zell am See

Ti, kteří dávají přednost šťavnatým greenům, najdou prvotřídní podmínky na dvou mistrovských osmnáctijamkových hřištích v Zell am See. Kouzelný golfový areál golfového klubu Zell am See – Kaprun se nachází na rovinatém, parku podobném terénu v obrovském údolí Salzachtal. Obě hřiště byla vybudována podle návrhu legendárního architekta Donalda Harradina. Starší a jednodušší Kitzsteinhorn a sesterské hřiště Schmittenhöhe začínají u velkoryse koncipované klubovny.

Jednotlivé jamky se vinou prostorným údolím, fairwaye jsou široké a roughy husté, tu a tam biotopy a malá kouzelná jezírka, která nutno přehodit, nebo doglegy, které blokují výhled na greeny. Hřiště mají mnoho přírodních potůčků a spoustu bunkrů a jiných překážek.

Tato vzácná souhra sportovní výzvy a nádherného přírodního panoramatu okouzlila již mnohé hvězdy mezinárodního formátu, mezi nimi například Greg Norman, Seve Balesteros a Bernhard Langer. 66 údery drží tento elitní německý golfista ještě rekord hřiště.

A co každého letního návštěvníka nadchne nejvíc – v letních měsících zde pravidelně pofukuje chladný větřik, při kterém hráč zachová studenou hlavu i při té nejžhavější hře.

Partnerské hotely nabízejí slevu 25 procent na greenfee.

www.zellamsee-kaprun.com