GolfclubZillertal_Uderns-625--2014V tyrolském údolí Zillertal rozjíždí svou třetí golfovou sezónu mistrovské hřiště GC Zillertal Uderns. Každý kdo na hřiště poprvé vkročí, je fascinován: široké údolí jižně od řeky Inn je pro golfové hřiště přímo stvořené a současně nechápe, proč muselo údolí na své první hřiště čekat takřka 25 let.

Hřiště (Par 71) bylo vybudováno nedaleko střediska Uderns v nadmořské výšce 550 metrů. Na ploše 65 hektarů se našlo i místo pro zastřešený driving range a další cvičné plochy pro krátkou hru. Rakouský architekt  Diethard Fahrenleitner mistrně začlenil  jednotlivé jamky do přírodního prostředí a velmi vtipně zakomponoval vodní plochy. Ze všech jamek se nabízí neuvěřitelné výhledy na svět zillertálských hor.

4J0A8530-BearbeitetGolfclubZillertal_Uderns_bybecknaphoto2014Hřiště není příliš těžké, alespoň ne prvních osm jamek. Devátá jamka svádí k riskování – green se nachází na ostrůvku – jediném v celém údolí Zillertal.  Další specialitou je odpaliště desáté jamky: přímo na střeše garáže, kde parkují golfisté. Velmi zajímavá je jedenáctá jamka, signature hole – jak nám prozradil ředitel hřiště Peter Rzehak, na které je nutno dostat se šikovně přes vodu a pak přes husté stromoví na green.

A na čtrnácté jamce čeká velká výzva – kdo zahraje při turnaji hole in one, obdrží diamant v hodnotě 5.000 euro. Vyvrcholením je patnáctka – nejdelší pětipar v Tyrolsku – měří 562 metrů ze žlutých kamenů. Jamky se neopakují, každá je něčím jedinečná, což je v Tyrolsku naprostá rarita. Krátce řečeno – špičkové hřiště.

Cena: 18jamkové hřiště : 95 Euro, ubytovaní hosté v některém z ubytovacích zařízení v  Zillertalu mají 20procentní slevu na greenfee.
www.golf-zillertal.at

Relax v hotelu Wöscherhof
hotel-300
Ve čtyřhvězdičkovém hotelu Wöscherhof začíná golfový sen přímo před dveřmi hotelu: hřiště je totiž vzdáleno pouhých 400 metrů a na můžete vyrazit hotelovou buginou. A po golfu se můžete rychle vrátit do hotelu, osvěžit se dobrotami odpoledního bufetu  a vyrazit do útulného wellness areálu hotelu Wöscherhof Wöscher’s Spa & Beauty.  Zaplavat si můžete venku i vevnitř, protože venkovní vyhřívaný bazén je propojen s bazénem krytým.  Ve světě saun najdete finskou saunu, páru, biosaunu i infračervenou kabinu. Kdo dává přednost soukromí, může vyzkoušet soukromé lázně  Romantik Alm. Nenechte si rovněž ujít některou z masáží, pod rukama maséra Georga Ritlingera bude radovat vaše tělo i duše.

venkovni-bazen-300Wellness à la Wöscherhof
Hotel poskytuje perfektní hotelový komfort, elegantní pokoje jsou všechny vybaveny balkonem s nádherným výhledem na  zillertálské Alpy. Na děti tu čeká dětský koutek a sportovci mohou dobít baterky v moderně vybaveném fitness centru. V hotelu lze vypůjčit kola a prozkoumat celé údolí.

Lekce pro gurmety
Prvotřídní požitek a vyváženost z hlediska zdravé výživy vytváří společně perfektní harmonii. Kuchaři v hotelu kouzlí každodenně důmyslná menu, která jsou nejen pastvou pro oko, ale především skvěle chutnají. Tým používá samozřejmě jen zdravé přírodní potraviny, které pocházejí z vlastního hospodářství nebo od sedláků z nejbližšího okolí.
sauna-300

Kontakt :www.woescherhof.com

Wöscherhof****
Familie Daigl
Kirchweg 26
6271 Uderns im Zillertal
Österreich