Katschberg-625

Hledáte na lyžování místo, kde mají sjezdovky pěkný říz a přesto nebudou strádat i vaši nejmladší. Pak se vydejte do nejjižnějšího cípu Salcburska. Zde se mezi pohořími Radstädter Tauern a Nockberge nad údolím Lungau nachází kouzelná lyžařská destinace Katschberg.  Už za dob monarchie se sem díky malebným horám a loukám jezdilo za turistikou. Dnes sem míří hlavně rodiny s dětmi.

V turistickém regionu Katschberg-Rennweg se zima odehrává „o patro výš“, totiž v nadmořských výškách od 1 640 do 2 220 metrů. Zimní dovolená na Katschbergu je vždycky dokonalý zážitek, ať už sportujete, chcete si jenom odpočinout, přijedete ve dvou nebo s celou rodinou. Novým trendem v poslední době je kromě sjezdového lyžování a snowboardingu také běh na lyžích, zejména na nové výškové běžkařské trati (100 km běžeckých stezek). Seznam aktivit je ale vlastně nekonečný a zahrnuje například noční lyžování, sáňkování, snow tubing, bruslení, místní obdobu curlingu, jízdu na koni nebo projížďku na saních tažených koňmi. Romantičtěji založení milovníci přírody mohou okolí objevovat sami na sněžnicích nebo túrách hlubokým sněhem.

Tschaneck a Aineck

Dva lyžařské areály – Tschaneck a Aineck – jsou vzájemně propojeny mostem pro lyžaře, buď jej přejedete na lyžích, anebo využijete lyžařský dopravník. Síť sjezdovek tvoří převážně lehké až středně těžké tratě, všechny jsou uměle zasněžovány. Na vrcholku Passhöhe (1641 m) na Katschbergu existuje množství modrých sjezdovek, které jsou vhodné především pro začátečníky a pro děti, např. velmi široká plochá královská louka Königswiese.

Pokročilejší lyžaři naleznou v areálu bohatou nabídku červených, většinou velmi širokých sjezdovek, které přímo lákají ke karvingovému lyžování. Znalci milují Direttissimu – těžkou černou sjezdovku, místy s až 100 % klesáním a Tsachaneckpiste. Pravým vyvrcholením je pak „A1“, nově vybudovaná sjezdovka s rovnoměrným klesáním, která vede přímo dolů do Lungau – jedná se o dokonalou lyžařskou dálnici.

Na Katschbergu se stará o pohodlnou a rychlou dopravu lyžařů na vrcholky hor celkem 16 lyžařských vleků a lanovek. Po ukončení výstavby lanovky „Gamskogelexpress“ se zvýšila dopravní kapacita horských lanovek na Katschbergu na 24.000 osob za hodinu. Téměř všechna dopravní zařízení jsou komfortní sedačkové lanovky. Dlouhé čekací doby v údolních stanicích lanovek jsou tudíž na Katschbergu cizím pojmem.

deti na lyzichKatschi‘s Kinderwelt – dětské eldorádo

Velkou atrakcí je na Katschbergu Katschi’s Kinderwelt – zábavný park s mini-jetem a s kreslenými postavičkami.

Snowboard

Pro snowboardisty byl vybudován moderní funpark na Ainecku s halfpipe, pro-jump, high jump a slide.

 

Kdo hledá hotel pro svou dovolenou na Katschbergu, setkává se všude se jménem Hinteregger. Manželé Wolfgang a Isolde Hinteregger mohou s pýchou tvrdit, že v  oblíbeném zimním sportovním regionu na hranici mezi Salzburskem a Korutany se svými třemi hotely a lyžařskými chatami stali synonymem pro zimní dovolenou.

Rodinný hotel Hinteregger

Rodiny s dětmi osloví především  Familienhotel Hinteregger. Štastné děti, odpočinutí rodiče – hlavní motto hotelu Hinteregger. Jednoduše rodinná dovolená, která naplní očekávání i těch nejnáročnějších. Již více než 80 let dlouhá tradice zavazuje.

Proč právě sem?  Hotel se nachází přímo na sjezdovkách, takže se z lyžování můžete kdykoli během dne vrátit do hotelu, dát děti spát a později se na sjezdovky opět bez stresu s dětmi nebo bez nich vrátit.

Hotel je vybaven šesti hernami a dětským kinem. Zkušené vychovatelky zajišťují dětem zábavu po celý den. Starší mají v hotelu kulečník, stolní tenis a diskotéku. Hotel rovněž zajistí lyžařské kurzy pro děti i vypůjčení lyžařského vybavení.

 Katschberg-FamilieRodiče tak mohou vyrazit na sjezdovky sami nebo využít wellness areál o velikosti 1.500 m² a vychutnat si sauny, parní lázně, tepidárium, bylinkovou saunu, vířivky, slaný bazén nebo si zaplavat ve velkém krytém bazéně.

Aby byl zajištěn dokonalý relax, jsou sauny a odpočívárny s čajovým barem  umístěny v druhém patře a bazény pro rodiny s dětmi v prvním poschodí.

V hotelu se nacházejí dvoulůžkové pokoje a 23 velkoryse koncipovaných rodinných apartmánů s oddělenými ložnicemi.

www.hinteregger-hotels.at,  www.katschberg.at